Jaguar I-PACE

Elektrické SUV Jaguar I-PACE skončilo v plameňoch, dôvod je neznámy

Spoločnosť Jaguar spustila vyšetrovanie príčiny nedávneho požiaru jedného z jej elektromobilov SUV I-PACE.

Spoločnosť Jaguar spustila vyšetrovanie príčiny nedávneho požiaru jedného z jej elektromobilov. SUV I-PACE začal holandskému používateľovi z ničoho nič horieť. Stalo sa tak navyše počas toho, ako bolo zaparkované na svojom obvyklom mieste pred jeho rodinným domom.

Server Electrek tvrdí, že ide o prvý horiaci kúsok zo všetkých dodaných elektromobilov. A tých je podľa informácií od výrobcu k dnešnému dňu okolo 5 000. Fotografie zhoreného SUVčka zverejnil Autobahn.

Je otázne, či bol Jaguar I-PACE v dobe vzbĺknutia napojený k nabíjačke. Miestne autority nevylučujú dokonca ani vandalizmus. Ako je príležitosť vidieť na živých záberoch priamo z miesta, plamene šľahali z prednej časti karosérie, ktorá skončila naozaj hrozne.

Podobné incidenty sa už stali aj americkej Tesle, no tá na svoju obranu vytiahla štatistiky, aby tak dokázala, že elektromobily z jej portfólia disponujú až 10x menšou pravdepodobnosť vzbĺknutia ako autá na fosílne palivá.

Napríklad ešte v januári začal konkurenčný Model S horieť priamo v dopravnej premávke Los Angeles. Aj keď automobilka dodnes oficiálne neoznámila, v čom bol problém, odborníci ukazujú prstom na zrejme nedostatočne chránenú batériu. Preto nie je asi ani žiadnym veľkým prekvapením, že podvozku po novom pribudol dodatočný titánovo-hliníkový plát.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať