ekg

EKG na Apple Watch 4 na nezaplatenie: Funkcia už zachránila život

Minulý týždeň dorazila do Apple Watch 4 nová verzia systému, konkrétne watchOS 5.1.2., ktorá vlastníkom tohto gadgetu umožnila využívať výhod elektrokardiografného senzoru – EKG.

Minulý týždeň dorazila do Apple Watch 4 nová verzia systému, konkrétne watchOS 5.1.2., ktorá vlastníkom smart hodiniek umožnila využívať výhody EKG.

A aj keď dorazil tento senzor do smarwatch len minulý týždeň, už stihol zachrániť jeden ľudský život.

Začalo to notifikáciou

Na Reddite jeden z používateľov tvrdil, že keď si zapol EKG na svojich Apple Watch, obdržal notifikáciu, ktorá ho upozorňovala na zvýšený tep. Rozhodol sa teda použiť EKG senzor, ktorý mu potvrdil, že prežíval tzv. fibriláciu predsiení – nekoordinované sťahy svaloviny predsiení, v dôsledku čoho predsiene stratia schopnosť prečerpávať krv, čo má za následok zníženú výkonnosť srdca.

FOTO: Phone Arena

Anonym sa teda pre istotu vybral do nemocnice, aby sa uistil či si z neho gadget len robí srandu, alebo naozaj potrebuje pomoc lekárov. Po skontrolovaní jeho srdca bol jeho ošetrujúci doktor šokovaný: “Vaše hodinky vám zrejme zachránili život. Čítal som o novej aktualizácii len včera a očakával som, že k nám príde viacej ľudí so sťažnosťami na výkon ich srdca. Nečakal som ale, že to bude hneď prvý prípad na druhý deň ráno.”

Majiteľ hodiniek bol následne odporučený na kardiológiu, kde bola fibrilácia potvrdená.

TIP REDAKCIE
FOTO: Takto vyzerá iPhone 13 Pro vyrobený z roztavených častí Tesla Model 3!

Dôvera v malinký nositeľný gadget mu zachránila život. Ani nechceme vedieť, čo by sa dialo, ak by tak nespravil.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať