iPhone XS

Dodávateľ súčiastok pre Huawei: Ak si naši zamestnanci kúpia iPhone, dostanú pokutu

Spojené štáty, Európa a ďalšie krajiny sa dostávajú do čoraz väčšieho sporu s Čínou. Teda presnejšie, s čínskym výrobcom Huawei.

Spojené štáty, Európa a ďalšie krajiny sa dostávajú do čoraz väčšieho sporu s Čínou. Teda presnejšie, s čínskym výrobcom Huawei. Najnovšie správy týkajúce sa zatknutia finančnej riaditeľky Huawei, Meng Wan-čou, len priliali olej do ohňa.

Wan-čou mala byť súčasťou operácie, ktorej plán bol obchodovať s Iránom, čo je v USA zakázané. Finančnú riaditeľku zatkli v Kanade a momentálne čelí vydaniu do USA, kde môže byť odsúdená až na 30 rokov väzenia.

Pre Huawei to teda nie sú úplne najružovejšie správy, hlavne keď ide o dcéru samotného zakladateľa spoločnosti. Na strane čínskeho giganta sú, neprekvapivo, jeho dodávatelia. Jednou z takýchto firiem je aj šenčenský Menpad – výrobca LCD displejov pre Huawei.

Pokuta za kúpu iPhonu

Podľa informácií zo South China Morning Post má spoločnosť rozdávať pokuty zamestnancom len kvôli tomu, že si kúpia Apple iPhone. Výška pokuty? Cena samotného iPhonu. Aby však neboli nespravodliví, na kúpu čínskeho smartfónu značky Huawei alebo ZTE firma zamestnancom prispeje zaplatením 15 % ich hodnoty.

TIP REDAKCIE
Formula E ukázala najefektívnejšie pretekárske auto na svete

To ale nie je všetko. Menpad chce amerických zákazníkov presvedčiť, že ich produkty sú bezpečné. Zamestnanci podľa nových pravidiel dostanú dvojnásobnú províziu z predaja americkým spoločnostiam. To isté platí aj pre rôznych distribútorov. Ak sa im podarí zaistiť obchod s americkými zákazníkmi, dostanú dvakrát takú zľavu. Takto nastavené pravidlá budú platiť po dobu 3 rokov (končiac 7. decembrom 2021).

Ak si zamestnanec zakúpi akýkoľvek iPhone, spoločnosť im uštedrí pokutu vo výške 100 % z aktuálnej ceny zariadenia,“ informuje Menpad.

Spojené štáty považujú Huawei a ZTE za bezpečnostné riziko. O svojich zisteniach informovali aj ďalšie krajiny vrátane európskych. K odstúpeniu zmluvy s Huawei alebo ZTE došlo v Anglicku, Austrálii a Japonsku. Ďalšie krajiny zvažujú, či si nechajú poradiť alebo či Huawei umožnia dodať vybavenie pre zavedenie 5G konektivity.

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať