Dcéru zakladateľa Huawei prepustili na kauciu, do USA pôjde ale aj tak

Meng Wan-čou, finančná riaditeľka v spoločnosti Huawei a dcéra zakladateľa, môže počkať na vydanie do USA v jej kanadskom dome.

Meng Wan-čou, finančná riaditeľka v spoločnosti Huawei a dcéra zakladateľa, môže počkať na vydanie do USA v jej kanadskom dome. Po zaplatení niekoľkomiliónovej kaucie dostane však na nohu náramok, aby ju mali neustále pod dohľadom. Zodpovedné autority sa totiž obávajú, že by mohla opustiť krajinu.

Dočasná a navyše ešte aj obmedzená sloboda ju bude stáť približne 6,6 milióna €. Koľko si ju užije, je momentálne otázne, pretože ju skôr či neskôr prevezú do Spojených štátov amerických, kde bude čeliť závažnému obvineniu z porušovania medzinárodných sankcií.

Meng Wan-čou dala vraj čínskej spoločnosti SkyCom, ktorá patrí podľa dostupných informácií pod krídla technologického giganta Huawei, zelenú na obchodovanie s Iránom. No a keďže varovania nezaberali, siahli na jej slobodu. Ak ju americký súd po prevoze predsa len obviní, čo je viac ako len pravdepodobné, za mrežami si môže odsedieť až 30 rokov.

Zatknutie dcéry zakladateľa spoločnosti Huawei prebehlo v kanadskom meste Vancouver ešte začiatkom tohto mesiaca, po čom začalo obrovské mediálne tornádo. Odpoveď navyše prišla až prekvapivo rýchlo, pretože len pár dní na to začal v Číne platiť zákaz predaja starších iPhonov. Čo bude nasledovať, nevieme, no rozhodne to nebude nič dobré. Odborníci tento krok označujú za náznak eskalácie obchodnej vojny.

TIP REDAKCIE
Windows vyzýva užívateľov, aby namiesto Chrome používali Edge
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať