Discord v roku 2019 prinesie herný obchod a stane sa silnou konkurenciou Steamu

Platforma Discord oznámila, že svoj herný obchod otvorí už budúci rok. Ponúkne im až 90 % podiel zo zisku a stane sa tak silnou konkurenciou Steamu.

Platforma Discord oznámila, že svoj herný obchod otvorí pre všetkých vývojárov hier už budúci rok. Ponúkne im až 90 % podiel zo zisku a stane sa tak silnou konkurenciou Steamu.

Discord sa na trh rozhodol uviesť veľmi výhodnú novinku. Po vyhlásení, že tvorcom hier poskytnú až 90 % podiel zo zisku si zrejme ukradne srdcia veľkého počtu vývojárov. Vytvorením herného obchodu a jeho rozšírením sa Discord snaží ukončiť trend herných spoločností, ktoré si pre svoje tituly vytvárajú samostatné platformy.

Herný obchod od Discordu sa stane veľkým konkurentom, no bezkonkurenčný nebude

Discord bude obrovskou konkurenciou pre platformu Steam, ktorá od vývojárov požaduje 30 % podiel na zisku z hry, aby ju vôbec hráčom sprístupnili. Dúfa, že keď prinesie vývojárom omnoho výhodnejšiu ponuku a aplikáciu, z ktorej budú môcť jednoducho vytvárať všetky svoje projekty, bude sa značne využívať a uchytí sa.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!

Nie je však bezkonkurenčný. Na trhu sa pohybuje aj Epic Games, ktorí otvorili herný obchod tento mesiac a sľubujú vývojárom 88 % podiel na zisku z hier predaných cez ich platformu. Nie je ľahké povedať, ktorá platforma tvorcov hier najviac zaujme. Steamu je po dlhé roky totiž verných mnoho vývojárov, ktorých možno ponuka Discordu nijak nezaujme.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať