iPhone XR

Apple chce okabátiť Qualcomm: Aktualizáciou iOS má obísť zákaz predaja iPhone

Spoločnosť Apple sa v Číne snaží vyhnúť zákazu predaja starších modelov iPhone. Preto sprístupnila pre používateľov iOS smartfónov malú aktualizáciu.

Spoločnosť Apple sa v Číne snaží vyhnúť zákazu predaja starších modelov iPhone. Preto sprístupnila pre používateľov iOS smartfónov malú softvérovú aktualizáciu, od ktorej si sľubuje, že jej s tým pomôže. Otázne je teraz už iba to, či túto snahu o nápravu akceptuje miestny súd.

Aktualizačný balíček obsahuje zmenu animácie zatvárania otvorených aplikácií na takzvanej multitasking obrazovke, píše The Verge. Predtým to celé prebiehalo tak, že sa vybrané okno presunulo do vrchnej časti displeja, kde následne zmizlo. Po novom mizne priamo na mieste, kde je zobrazené.

Súvisí to ale iba s iOS smartfónmi v Číne, nie v Európe alebo v iných kútoch sveta. Súd tam totiž len nedávno nariadil Apple, aby prestali predávať všetky iPhony okrem dvoch najnovších modelov z tohto roka. Všetko kvôli dlhšie trvajúcemu konfliktu so spoločnosťou Qualcomm, ktorá tvrdí, že jabĺčko využíva technológiu z jej patentov bez toho, aby za to platilo.

Súdny príkaz ale neprišiel len tak z ničoho nič. Žiadosť konkurenta Apple tam mali už dlhšie, no až doteraz nikoho nezaujímala. Veci sa zmenili po tom, čo Kanada zatkla dcéru zakladateľa Huawei a zároveň i finančnú riaditeľku čínskeho giganta, aby ju následne mohla vydať do rúk Spojeným štátom americkým. Tam bude čeliť obvineniu z porušovania medzinárodných sankcií na Irán, kvôli čomu môže za mrežami stráviť až 30 rokov.

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov
Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať