YouTube spúšťa dve úvodné reklamy za sebou. Má to byť lepšie ako v strede videa

YouTube Premium v našich končinách zatiaľ dostupné nie je aj napriek tomu, že sa táto služba nedávno rozšírila do ďalších krajín. Videá tak bez zobrazovaných reklám sledovať nemôžeme.

YouTube Premium v našich končinách zatiaľ dostupný nie je aj napriek tomu, že sa táto služba nedávno rozšírila do ďalších krajín. Videá tak bez zobrazovaných reklám sledovať nemôžeme.

Na druhú stranu sú videá dostupné bezplatne a stále platí, že reklama predstavuje pre YouTube hlavný zdroj príjmov, z ktorých časť posiela tvorcom obsahu a autorom. Vo videách na YouTube môžeme natrafiť na rôzne typy reklám a propagácií.

Asi najviac otravuje tá, ktorá sa nedá preskočiť. Obzvlášť v dlhých videách sa nachádza niekoľko reklám, ktoré sú rozdelené v blokoch a zobrazia sa vám po nejakom čase sledovania. Asi ste už natrafili na video, ktoré bolo prešpikované reklamou a ktorá sa zobrazovala snáď po každom žmurknutí oka.

youtube
Súčasný spôsob spúšťania reklamy

Práve pre takéto reklamy YouTube testuje nový spôsob prehrávania. Po novom by bolo vo videu možné spustiť viac reklám za sebou, napr. dve – tri hneď na začiatku videa. V rohu obrazovky sa zobrazí tlačidlo so spustením a informácia, koľko reklám a v akom čase je možné spustiť naraz.

Pri sledovaní dlhšieho videa by vás reklamy následne nerušili, keďže by sa časť z nich (alebo možno všetky) spustili hneď na začiatku videa.

Treba však podotknúť, že sa nový spôsob prehrávania reklamy iba testuje. Nasadenie do ostrej prevádzky ovplyvnia až výsledky experimentovania.