Externá batéria od Xiaomi
Externá batéria od Xiaomi

Má tvoj smartfón príliš malú batériu? Nevadí, pretože sa to dá aspoň čiastočne vykompenzovať dodatočným kúskom v podobe takzvanej powerbanky. Jedna z nich je teraz navyše k dispozícii so skvelou cenou. Nesie značku Xiaomi a dostala veľmi pekný dizajn s nádychom minimalizmu.

Čo sa týka kapacity, tak táto kompaktná externá batéria ponúka 3 000 mAh, z čoho je však potrebné ešte čosi odpočítať. Používateľ môže mať reálne k dispozícii tak o 500 mAh menej, čo znamená, že s ňou nabije smartfón s priemerne veľkým akumulátorom.

Výstup dosahuje 5 W (5 V / 1 A), čiže netreba od rýchlosti dopĺňania šťavy očakávať absolútne žiadne zázraky. Proces teda potrvá trošku dlhšie, ako keby sme siahli po originálnej nabíjačke z krabice moderného smartfónu. Medzi prítomnými portami figuruje klasické USB A vrátane microUSB, ktoré slúži na nabíjanie powerbanky.

Tento kúsok z dielne spoločnosti Xiaomi nájdeš v eBay ponuke za necelých 11 €, kde ťa chráni garancia vrátenia peňazí. Netreba sa preto ničoho obávať. Dovoz až na Slovensko ide aj tentokrát na účet predajcu.