E-Mona

Tesla ticho závidí: Škoda má mobilnú nabíjačku pre elektromobily

Škoda začala testovať úplne novú službu, ktorá odráža potreby moderného sveta. E-Mona jazdí po Prahe, aby kŕmila hladné batérie elektromobilov v krízových situáciách.

Česká automobilka Škoda začala testovať úplne novú službu, ktorá odráža potreby moderného sveta. E-Mona jazdí po Prahe, aby kŕmila hladné batérie elektromobilov v krízových situáciách. Keď nestihnú dojsť k nabíjacej stanici, príde k ním mobilná nabíjačka a onedlho môžu veselo pokračovať ďalej.

Za týmto ambicióznym projektom stojí divízia Škoda Auto DigiLab.

Ako píše CzechCrunch, mobilná nabíjačka E-Mona dostala kapacitu o veľkosti 16,8 kWh, pričom 80 percent priemernej veľkej batérie doplní behom 4 hodín. Jej nabitie trvá tiež tak dlho. A keďže tu je stredobodom pozornosti elektrická energia, mobilitu zabezpečuje elektrický bicykel, na ktorom je nabíjačka naložená.

Príjazd do 30 minút

Privolanie krízovej pomoci prebieha prostredníctvom aplikácie pre smartfóny, kde stačí iba zadať polohu používateľa elektromobilu. Ak sa dotyčný nachádza v takzvanom širšom centre hlavného mesta Česka, nabíjačka by mala doraziť do pol hodiny. Jeden výjazd vychádza na 400 českých korún, čo je asi 15 €.

TIP REDAKCIE
Wear OS vyhovie ľavákom, displej hodiniek si budú môcť obrátiť

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať