whatsapp
FOTO: NDTV Gadgets

V beta verzii populárnej četovacej služby WhatsApp sa údajne testujú dve novinky – emodži z Unicode 11 a možnosť súkromne odpovedať na príspevky v skupinách.

Nové emoji

Unicode 11 prinesie do aplikácie poriadnu nálož nových emodži, resp. smajlíkov, medzi ktorými nájdeš superhrdinov a samozrejme aj ich protiklady, zvieratá ako kengura, papagáj či hroch, jedlo ako mango a košíček, alebo aj športové vybavenie pre lacross či skating.

FOTO: Android Police

Súkromné odpovede na správy v skupinách

Nové emodži vyzerajú naozaj skvelo, no mnohých určite zaujíma aj to, čo znamenajú avizované „súkromné odpovede v skupinách“. Princíp tejto novinky je naozaj veľmi jednoduchý. Keď niekto pridá do skupiny určitý príspevok, o ktorom by si sa s odosielateľom chcel porozprávať „medzi štyrmi očami“, stačí ti na danú správu ťuknúť, podržať a následne vybrať možnosť „Odpovedať súkromne“ (Reply privately). Ťuknutie na túto možnosť skopíruje danú správu do osobnej konverzácie s dotyčným používateľom, kde o nej môžete ďalej diskutovať.

FOTO: Android Police

Ako sme uviedli vyššie, obidve novinky sú dostupné v beta verzii 2.18.338, ktorú si môžeš stiahnuť z APK Mirror alebo, pokiaľ si členom oficiálneho beta programu, z Play Store.