Americké vývojárske štúdio Blizzard vraj pracuje na mobilnej hre, ktorá by mala podobne ako Pokémon Go zasahovať do našej reality. Detaily ale zatiaľ nepoznáme. Vieme iba to, že pôjde o Warcraft vrátane toho, že sa môžeme tešiť aj na singleplayer.

O práci na novinke sme sa dozvedeli vďaka informáciám z ostrieľaného herného servera Kotaku, kde spomínajú menší tím vývojárov pracujúcich na netradičnom titule pre smartfóny. Ich zdroj je, samozrejme, utajený.

Podľa AndroidAuthority existuje medzi zamestnancami vývojárskeho štúdia Blizzard pomerne veľa fanúšikov Pokémon Go, pričom výnimkou nie je ani hlavný dizajnér novej Warcraft hry. Existuje tu teda aj taká pravdepodobnosť, že za únikom stojí niekto z interného prostredia spoločnosti, aby tak vytvoril hype.

Treba mať ale stále na vedomí, že i keď tu hovoríme o pomerne dôveryhodnom úniku informácií, nič z toho nemusí byť nakoniec realitou. Ak vedenie nebude s výsledkom práce vývojárov spokojné, projekt môže nadobro skončiť. Nešlo by o prvý a ani posledný titul, ktorý postihol podobný osud.