Creative Aurvana Trio
Creative Aurvana Trio

Spoločnosť Creative má na pultoch obchodov slúchadlá, ktoré bez akýchkoľvek pochýb nadchnú každého jedného milovníka takzvaných štupľov. Aurvana Trio môžem bez obáv zaradiť medzi poctivo navrhnuté aj vyrobené audio produkty s veľmi kvalitným zvukovým výstupom, čo zároveň pocítite i na samotnej cenovke.

Musím však uznať, že to za tie peniaze stojí. Slúchadlá Creative Aurvana Trio majú vo výbave asi všetko, čo by som od štupľov za viac ako 100 € i očakával. Zapletený kábel len tak ľahko nezauzlíte a keď si ich vložíte do uší, tak od toho momentu začne vašou hlavou prúdiť prvotriedne reprodukovaná hudba. Tak prvotriedne, že jej bez akéhokoľvek preháňania podľahne aj náročný audiofil.

Creative Aurvana Trio
Creative Aurvana Trio

Na kvalitu reprodukcie hodíme ale očko až trošku neskôr. Teraz sa pozrieme na konštrukčné prevedenie a všetko, čo s ním určitým spôsobom súvisí.

Konštrukcia

Precízne vytvarované a ergonomické štuple pozostávajú z kombinácie kovu a plastu, pričom z nich vychádza plastom obalený kábel. Nie je však iba jeden, ale dva, ktoré sú medzi sebou prepletené, aby kleslo riziko vzniku zauzlenia. Musím tento šikovný trik výrobcu po pár dňoch testovania pochváliť. Rozpletanie vám ani zďaleka nezaberie toľko času, koľko by ste strávili pri rozpletení klasického kúsku.

V základnom balení sa navyše okrem iného nachádza i kompaktná prenosná krabička so suchým zipsom, v ktorej možno slúchadla bezpečne uschovať. Rovnako stojí za zmienku aj štvorica vymeniteľných gumených nástavcov v rôznych veľkostiach. Používateľ si ich vďaka tomu môže behom pár sekúnd prispôsobiť svojim ušiam.

Creative Aurvana Trio
Creative Aurvana Trio
Creative Aurvana Trio
Creative Aurvana Trio

Kábel Creative Aurvana Trio obsahuje diskrétne hardvérové tlačidlo na zdvíhanie prichádzajúcich telefónnych hovorov alebo ovládanie hudby, a to vrátane kvalitného mikrofónu. Jeho koniec okupuje zalomený 3,5 mm jack, preto budú majitelia poniektorých moderných high-end smartfónov potrebovať nevyhnutnú redukciu pre USB C alebo Lightning port.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Galaxy Tab S4: Najlepší high-end Android tablet na trhu!

To najzaujímavejšie tu ale je, že kábel a štuple spája jednoducho rozoberateľný spoj. Keď vynaložíte trošku sily (zo začiatku to pôjde ťažšie), tieto dve časti odpojíte od seba, pretože ich drží pokope takzvaný MMCX konektor s MMCX portom. Vďaka tomu možno kedykoľvek vymeniť opotrebovaný kábel za nový.

MMCX spoj
MMCX štandard

Audio

Hardvérovú stránku Aurvana Trio tvoria tri dôležité súčiastky, ktoré dokážu pokryť celé audio spektrum. Ide o špičkový výškový, špičkový stredový a špičkový 10 mm basový reproduktor, z čoho logicky vyplýva, že sa tu bavíme o špičkovom zvukovom výstupe.

Technická špecifikácia

  • frekvenčná odozva: od 5 Hz do 40 kHz
  • impedancia: 16 ohmov
  • citlivosť: 103 dB / mW @ 1 kHz

Výrobca tejto kombinácii hovorí hybridný triple-driver systém a ja musím uznať, že je spolu s ochrannou značkou chráneným tesnením naozaj mocný. Keď si štuple dáte do uší, máte k dispozícii až 98-percentnú izoláciu hluku z bezprostredného okolia. Stačí si iba vybrať ideálnu veľkosť nástavca a máte postarané o prvotriedny audio zážitok.

Creative Aurvana Trio
Creative Aurvana Trio
Creative Aurvana Trio
Creative Aurvana Trio

Záver

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše. Z týchto slúchadiel som zostal unesený už po prvých pár minútach používania, pretože z nich vychádza veľmi lahodný zvuk, ktorý sprevádza krištáľovo čistá reprodukcia, prirodzene znejúce vokály a až prekvapujúco presné aj hlboké basy. Rovnako musím ale pochváliť i nadštandardne detailné výšky, ktoré dávajú zvuku zo štupľov úplne nový rozmer.

Je úplne jedno, či počúvate rap, techno, dychovku alebo valíte na rocku. Aurvana Trio od spoločnosti Creative a ich precízne vyvážený hybridný audio systém si hravo poradia s akýmkoľvek hudobným žánrom. Ak hľadáte poctivo prevedené, ergonomické a zároveň kvalitne hrajúce slúchadla s kompaktnými rozmermi, toto môže byť jedna z potenciálnych možností.