Apple A12X Bionic

Čipset A12X je zviera: Pýcha Apple získala v AnTuTu dychberúcich 557 679 bodov!

Jeden z najnovších produktov z dielne kalifornského jabĺčka rozdrvil akýkoľvek pokus o konkurenciu. Nový iPad Pro je brutálne výkonný.

Jeden z najnovších produktov z dielne kalifornského jabĺčka rozdrvil akýkoľvek pokus o konkurenciu. Teda aspoň čo sa týka výkonu. Čipset A12X v útrobách nového iPadu Pro je totiž tak dobrý, že mu spolu s optimalizovaným systémom zabezpečili v populárnej benchmark aplikácii AnTuTu rekordný počet bodov.

Ak to teda porovnáme s tým najlepším z opačnej strany rieky, tak sa na iOS novinku nehrabe ani jeden kúsok s operačným systémom Android. Mobilné zariadenia s high-end čipsetmi, ako je Snapdragon 845 alebo Kirin 980, dosahujú podstatne slabšie výsledky, než dosiahol Apple s jeho pýchou. Ide o rozdiel vo veľkosti až okolo 200 000 bodov.

Stačí si pozrieť aktuálnu tabuľku toho najlepšieho, kde momentálne vedie obávaný Mate 20 Pro z dielne Huawei, ktorý má na konte necelých 310 000 bodovA12X si tak opäť potvrdil svoju kráľovskú pozíciu medzi čipsetmi pre mobilné zariadenia.

Pred pár dňami sme sa dostali k výsledku z ďalšej populárnej benchmark aplikácie, kde si viedol tak dobre ako aj v AnTuTu. Test prebiehal v Geekbench4, ktorý nám potvrdil, že sľubovaný 90-percentný nárast výpočtového výkonu viacerých jadier procesora nie je žiadne klamstvo, ale realita.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí