Máš Galaxy S9 alebo S9+? Už budúci týždeň si budeš môcť vyskúšať nové One UI!

Samsung budúci týždeň spustí verejný beta test novej verzie Androidu a používateľského rozhrania One UI.

1

Počas tohtoročnej vývojárskej konferencie nám toho Samsung ukázal naozaj veľa. Jednou z hlavných noviniek bolo aj nové používateľské prostredie One UI, ktoré má na vlajkové lode z tohto roka prísť v januári 2019.

Spoločnosť si však chce byť istá, že keď v januári pošle tak veľkú aktualizáciu, všetko bude fungovať tak ako má. Aj preto sa opäť rozhodla spustiť otvorený beta test. My vieme, kedy začne.

Zatiaľ v Nemecku, USA a Južnej Kórei

Podľa slov predstaviteľov Samsungu by sa tak malo (minimálne v Nemecku) stať16. novembra. V tento deň firma uvoľní Android 9 Pie s One UI pre majiteľov Galaxy S9 a Galaxy S9+. Prístup by mali získať aj rezidenti z Južnej Kórey a Spojených štátov. Momentálne zisťujeme či sa k aktualizácii budeme vedieť dostať aj zo Slovenska.

Ak pôjde všetko podľa plánov, dostupnosť otvorenej bety sa rozšíri o Čínu, Francúzsko, Indiu, Poľsko, Španielsko a Spojené kráľovstvo.

Veľké zmeny

Samsung si s beta testom novej verzie Androidu musí dávať veľký pozor. Súčasťou aktualizácie je aj spomínané rozhranie One UI, ktoré výrazne mení výzor niektorých aplikácií a nastavení. Bude preto kľúčové zozbierať čo najviac spätnej väzby, aby januárová aktualizácia prebehla bez väčších problémov.