FOTO: www.cnbc.com

Elon Musk skutočne nenávidí dopravu a hlavne dopravné zápchy. Jeho plán zrýchliť ju sa teda dostal do pohybu celkom rýchlo. Nič netušiaci obyvatelia to ale nečakali.

Pamätáš sa ešte na výťahové šachty, ktoré chcel Musk napojiť na podzemné tunely priamo pod domom svojich zákazníkov? Jeho vízia sa pomaly stáva realitou a Boring Company pilne pracuje na výkopových prácach. Škoda, že potichu.

Musk dostal od mestského zastupiteľstva Los Angeles špeciálne povolenie, ktoré mu nielen že dovoľuje obísť mnohé základné environmentálne predpisy a hodnotenia, ale dokonca aj povoľuje to, aby sa spoločnosť spoliehala výhradne na vlastné environmentálne štúdie. Čo to znamená? Elon môže podkopať celý Hawthorne s tým, že jeho štúdie sú správne aj keď ich v podstate nikto nepodložil.

TIP REDAKCIE
Takto vyzerá moderná fabrika: Elon Musk nám ukázal výrobný proces Tesly

Neinformovaní obyvatelia

Hawthorne je časť mesta Los Angeles County s nízkym príjmom. Muskova spoločnosť teda dokázala podkopať túto časť bez toho, aby vôbec miestnu komunitu ubezpečila alebo ju oficiálne informovala.

Sľuby, ktoré Musk spomínal už dávnejšie, a to, že sa tieto tunely napoja na verejné dopravné systémy, sú minulosťou. Budú slúžiť len na prepravu ľudí a ich áut vysoko-rýchlostnou plošinou z bodu A do bodu B. To znamená, že ľudia sa z blízkosti svojho obydlia do tunelov nedostanú, a tak im nezostáva nič iné, len Muskove diaľnice tolerovať.