playstaton

Výstava E3 sa v budúcom roku bude musieť zaobísť bez účasti spoločnosti Sony

Electronic Entertainment Expo alebo v skratke – E3. Séria konferencií a výstav venovaná hernému priemyslu patrí medzi najväčšie v segmente a v budúcom roku otvorí svoje brány v júni v americkom Los Angeles. 

Electronic Entertainment Expo alebo v skratke – E3 je séria konferencií a výstav venovaná hernému priemyslu. Patrí medzi najväčšie v segmente a v budúcom roku otvorí svoje brány v júni tradične v americkom Los Angeles. 

Bude na nej však chýbať významný hráč. Spoločnosť Sony Interactive Entertainment, ktorá zastrešuje PlayStation, oznámila, že sa podujatia nezúčastní. Nasleduje tak tvorcov Electronic Arts, ktorí udalosť E3 obchádzajú už dva roky.

Spoločnosť vo vyhlásení vyjadrila dôležitosť fanúšikov, hráčov a komunity samotnej, pre ktorú momentálne hľadá nové spôsoby, ako ju potešiť. Spoločnosť hovorí o inovovaní a experimentovaní s novými možnosťami, konkrétnejšia však nebola. Presnejšie plány zrejme zverejní až v roku 2019.

Do úvahy podľa všetkého nepripadá ani samostatné podujatie, ktoré by Sony organizovalo takpovediac na vlastnú päsť.

playstation
Záber z minuloročnej konferencie E3 2018 (Polygon)

Za neúčasťou spoločnosti Sony Interactive Entertainment na konferencii E3 2019 môže stáť nedostatok nového herného obsahu. Žiadna prezentácia je možno lepšia ako len priemerná, ktorá by mohla fanúšikov sklamať, a ktorú by zatienila konkurencia.

TIP REDAKCIE
Dôchodca na pošte prišiel o 51 000 eur: Ukradnúť mu ich mala vedúca pobočky

Napríklad Microsoft (Xbox), Nintendo a ďalšie „ťažké kalibre“, ktoré účasť na konferencii potvrdili.

Samozrejme, hry pre PlayStation na konferencii E3 nájdeme. Podujatia sa zúčastní niekoľko vývojárov tretích strán, ktorí pre túto platformu obsah vyvíjajú a majú pripravené rôzne zaujímavé novinky. E3 2019 bez japonského Sony je ale nepochybne sklamaním.