youtube

YouTube po mesiacoch testovania spúšťa funkciu obraz v obraze

YouTube ako najväčší online server pre zdieľanie video obsahu je opäť o niečo použiteľnejší.

YouTube ako najväčší online server pre zdieľanie video obsahu je opäť o niečo použiteľnejší. Vývojári pred asi 7 mesiacmi započali pri desktopovej verzii A/B testovanie funkcie obraz v obraze, respektíve testovanie prehrávania obsahu v takzvanom miniprehrávači.

Táto funkcia je už nejaký čas súčasťou mobilnej aplikácie YouTube, kde si prehrávané video môžeme minimalizovať do menšieho okna a pokračovať v prezeraní ďalšieho obsahu. Konečne to môžeme využiť aj pri sledovaní videí na počítačoch.

Ak používate desktopový prehliadač Chrome, miniprehrávač by ste už mali vidieť v spodnej časti rozhrania spolu s nastaveniami kvality, rýchlosti prehrávania a režimom Kino.

 miniprehravac
Nová ikona pre aktiváciu miniprehrávača

Miniprehrávač je samozrejme interaktívny. V malom okne sa dá pozastaviť alebo opätovne spustiť prehrávanie, v zozname videí môžete skočiť na ďalšie video, jedným kliknutím prehrávač zavriete alebo opätovne roztiahnete do veľkého formátu.

youtube
Video je prehrávané v malom okne na popredí užívateľského rozhrania

Miniprehrávač tiež zobrazuje názov videa, meno autora alebo kanál, ktorý ho publikoval. Ak používate Mac a prehliadač Safari, miniprehrávač by ste mali mať poruke aj vy.

TIP REDAKCIE
Hráč Forza Horizon 5 si na auto nalepil portrét Kim Čong-una, dostal ban do roku 9999

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať