VIDEO: Tesla nám predviedla, ako funguje nový autopilot v jej elektromobiloch

Po tom, čo Tesla vylepšila autopilota, prišiel rad i na zverejnenie videa, kde nám ukazuje, čoho všetkého je inteligentný počítač pod kapotou schopný.

Po tom, čo automobilka Tesla vylepšila svojho autopilota, prišiel rad i na zverejnenie autenticky vyzerajúceho videa, kde nám ukazuje, čoho všetkého je inteligentný počítač pod kapotou schopný. Na automatické menenie pruhov si však budeme musieť ešte počkať. Elon Musk tvrdí, že je na to príliš skoro.

Pretože musia prostredníctvom neustále vyvíjaného systému najazdiť ešte zhruba ďalších 16 miliónov kilometrov. Niekoľko desiatok miliónov majú už pritom za sebou.

Jazdením na autopilote rastie i centrálna databáza spoločnosti Tesla, ktorá vďaka tomu v sebe skrýva enormne cenné dáta. A čím viac týchto dát má výrobca k dispozícii, tým je autopilot a jeho umelá inteligencia na vyššej úrovni. Neurónová sieť, ktorá robí rozhodnutia namiesto človeka, ich potrebuje na to, aby klesalo riziko, že počas jazdy spraví chybu.

Na videu trošku vyššie je preto možné vidieť, ako má šofér z mäsa a kostí neustále ruky na volante. Keď chce navyše zmeniť jazdný pruh, musí si to zatiaľ manuálne vyžiadať od elektromobilu. A to tak, že stlačí niektorú z dvoch smeroviek. Keď autonómny systém vyhodnotí, že nehrozí žiadne nebezpečenstvo, v tom momente tak spraví.

TIP REDAKCIE
Samsung v roku 2022 predstaví niekoľko tabletov, hodinky aj slúchadlá, ukazuje uniknutý plán

Zatiaľ ide o autonómiu na úrovni, ktorá sa pohybuje medzi číslami 2 až 3. Plne autonómne vozidlá musia mať túto úroveň na maxime, čiže na čísle 5, od čoho má Tesla ešte celkom ďaleko.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať