Smrteľné selfie: Počet úmrtí pri ich vytváraní stúpol na 259

Fotenie selfie je azda základ každej dovolenky alebo výletu, na ktorý ľudia chodia. Z nevinnej záležitosti sa však stáva celkom nebezpečná záležitosť.

Fotenie selfie je azda základ každej dovolenky alebo výletu, na ktorý ľudia chodia. Z nevinnej záležitosti sa však stáva celkom nebezpečná záležitosť. Pri fotení selfie ľudia čoraz viac a viac riskujú, čím sa zvyšuje aj počet smrteľných nehôd.

Selfie alebo svojka je stále veľmi populárny trend, ktorý sa rozšíril nielen medzi mladými, ale aj medzi staršími majiteľmi fotoaparátov či smartfónov. Čoraz viac ľudí však pri ich zhotovovaní riskuje. Ľudia počas ich fotenie spadli z útesov, pri zásahu elektriny, pri fotografiách na strechách vlakov alebo následkom utopenia pri prílivoch.

Nebezpečné selfie sú čoraz populárnejšie. Trend pochádzajúci z Ruska, kde sa mladí šplhali na čo najvyššie budovy, aby tak mohli odfotiť dychberúce zábery sa dostáva medzi čoraz viac ľudí.

Najviac ľudí fotiacich selfie podľa najnovšej štúdie umrelo v Rusku a Indii. Celkovo po celom svete medzi rokmi 2011 a 2017 malo dôjsť až k 259 úmrtiam spojeným s fotením selfie. India je pritom zodpovedná až za 159 osôb. Na ďalších miestach je Rusko, USA, Pakistan a ďalšie. Najviac „ohrozenou“ skupinou sú mladí muži do 30 rokov.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať