Tesla prestala propagovať úplnú autonómnosť svojich áut, pretože vraj miatla kupujúcich

Tesla odstránila zo svojej webovej stránky informácie o sľube plne autonómnych áut. Elon Musk tvrdí, že táto možnosť zákazníkov príliš miatla.

Tesla odstránila zo svojej webovej stránky informácie o dlhotrvajúcom sľube plne autonómnych áut. Elon Musk totiž tvrdí, že táto ponúkaná možnosť ľudí a prevažne zákazníkov príliš miatla.

Výkonný riaditeľ Tesly oznámil na Twitteri, že táto možnosť na stránke už ďalej nebude dostupná a nevráti sa späť pokiaľ spoločnosť nebude pripravená skutočne niečo takéto ponúknuť. Tesla strávila celé roky propagáciou prielomu plne autonómnych vozidiel na svojich internetových stránkach ako doplnku pri kupovaní nového auta. V skutočnosti však zákazníci takúto možnosť nemajú.

Musk nedávno dokonca priznal, že spoločnosť bude musieť vylepšiť autá na cestách novým hardvérom – AI čipom, s cieľom umožniť im schopnosť autonómnej jazdy. Mnohí veria v to, že Tesle chýba dôležitý kúsok autonómnej skladačky, keďže termín, v ktorý mali plne samojazdiace autá brázdiť cesty už o rok prekročila. Teraz sa preto pýtame či Tesla nezmenila svoj prístup k jednému z jej najväčších a najznámejších cieľov.

Ľudia si myslia, že autopilot je skutočný a plne funkčný systém

Tesla taktiež roky používala termín “autopilot”, aj keď sa jej autá v súčasnosti dokážu samé ovládať len za špecifických podmienok a vždy je potrebné aby boli pod prísnym dohľadom vodiča. Mnohí sú však v tejto oblasti dezinformovaní. Šoféri z celého sveta sa zúčastnili ankety, ktorá zisťovala to, ako túto situáciu vnímajú. 71 % z nich verilo, že si môžu plne samojazdiace auto kúpiť už dnes, čo v skutočnosti nie je pravda. 10 z nich dokonca tvrdí, že by si za volantom v aute, ktoré má funkciu autopilot pokojne zdriemlo, čo môže byť extrémne nebezpečné.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Nie je to však len o anketách. Tesla sama tvrdí, že vodič, ktorý umrel pri používaní autopilota na začiatku tohto roka bol niekoľkokrát varovaný, že nemá svoje ruky položené na volante. Spoliehal sa teda na autonómny systém až príliš. Nový konzervatívny prístup Tesly k propagácii plnej autonómnosti môže byť teda aj snaha ako tento problém zakryť.

Sľuby autopilotov a plne samojazdiacich systémov môžu viesť k nesprávnemu pochopeniu bezpečnosti a k zmätenosti zákazníkov. A to je to posledné, čo my alebo Tesla potrebujeme, keď sú v stávke ľudské životy.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať