Vyťukávanie písmeniek na konzole akou je napríklad aj Xbox môže byť veľmi zdĺhavé. Vo virtuálnej realite to vraj nie je o nič lepšie. Microsoft sa preto rozhodol, že sa problém pokúsi vyriešiť.

Zadávať heslo, meno alebo akýkoľvek iný text do konzoly je pracná záležitosť. Pohybovať sa po klávesnici hore, dole, vpravo a vľavo je síce jednoduché ale čas to istotne nešetrí. Microsoft teda požiadal o patent svojho úplne nového systému zadávania text do konzoly, vďaka ktorému sa používatelia nebudú musieť pohybovať po celej dĺžke klávesnice. Nová klávesnica by mala totiž fungovať formou vytáčania.

Zdroj: Digital Trends

Nový systém by mal fungovať hlavne vo virtuálnej realite

Klávesnica používa klasické QWERTY rozloženie, no používatelia sa už nebudú zapodievať klasickou klávesnicou. Tá bude vo forme vytáčania, a tak budeme zadávať písmenká pomocou otáčania páčkou na joysticku alebo, čo sa týka okuliarov s virtuálnou realitou, otočením hlavou určitým smerom. Jednotlivé písmenká si budeme vyberať stlačením tlačidla na ovládači alebo pohnutím rukou. Systém nám potom ponúkne ďalšie, ktoré by mohli v slove nasledovať.

TIP REDAKCIE
Samsung si nechal patentovať ďalší skladací smartfón. Preložiť ho možno hneď dvakrát

Schválenie patentu však nevytvára konečný produkt. Existuje veľká šanca, ako pri všetkých patentoch, že tento krok zostane aj so systémom zatiaľ len na papieri.