Vyťukávanie písmeniek na konzole akou je napríklad aj Xbox môže byť veľmi zdĺhavé. Vo virtuálnej realite to vraj nie je o nič lepšie. Microsoft sa preto rozhodol, že sa problém pokúsi vyriešiť.

Zadávať heslo, meno alebo akýkoľvek iný text do konzoly je pracná záležitosť. Pohybovať sa po klávesnici hore, dole, vpravo a vľavo je síce jednoduché ale čas to istotne nešetrí. Microsoft teda požiadal o patent svojho úplne nového systému zadávania text do konzoly, vďaka ktorému sa používatelia nebudú musieť pohybovať po celej dĺžke klávesnice. Nová klávesnica by mala totiž fungovať formou vytáčania.

Zdroj: Digital Trends

Nový systém by mal fungovať hlavne vo virtuálnej realite

Klávesnica používa klasické QWERTY rozloženie, no používatelia sa už nebudú zapodievať klasickou klávesnicou. Tá bude vo forme vytáčania, a tak budeme zadávať písmenká pomocou otáčania páčkou na joysticku alebo, čo sa týka okuliarov s virtuálnou realitou, otočením hlavou určitým smerom. Jednotlivé písmenká si budeme vyberať stlačením tlačidla na ovládači alebo pohnutím rukou. Systém nám potom ponúkne ďalšie, ktoré by mohli v slove nasledovať.

TIP REDAKCIE
Surface Laptop 3, Surface Pro 7 a Surface Pro X: Microsoft ukázal svoju hardvérovú budúcnosť

Schválenie patentu však nevytvára konečný produkt. Existuje veľká šanca, ako pri všetkých patentoch, že tento krok zostane aj so systémom zatiaľ len na papieri.