Horizontálne prevedený skladací smartfón

Samsung sa ešte stále nerozhodol, ako bude vyzerať a fungovať jeho skladací smartfón

Samsung nedávno potvrdil, že začiatkom novembra zorganizuje vývojársku konferenciu, počas ktorej by mohol ukázať skladací telefón, resp. softvér, ktorý ho bude poháňať.

Samsung nedávno potvrdil, že začiatkom novembra zorganizuje vývojársku konferenciu, počas ktorej by mohol ukázať skladací telefón, resp. softvér, ktorý ho bude poháňať. Informácie zo servera Bloomberg však naznačujú, že sa spoločnosť ešte stále nerozhodla, ako bude telefón vyzerať a ako bude fungovať.

Samsung má rozpracované dva prototypy: jeden, ktorý je pri otvorení širší horizontálne a druhý, ktorý je dlhší vertikálne. Podľa všetkého sa majú dizajnéri Samsungu viac prikláňať k druhej spomínanej alternatíve, a to hlavne kvôli tomu, že sa v ruke lepšie drží, keďže je pri vertikálnom otvorení užší.

To pre všetkých zvedavcov na Slovensku aj mimo neho znamená, že Samsung možno na vývojárskej konferencii ukáže prototypy, no finálny dizajn nie. Je dosť možné, že sa skôr bude venovať rôznym dizajnovým princípom, ktoré budú pre skladací telefón špecifické.

TIP REDAKCIE
Vedci prichádzajú so žuvačkou, ktorá môže pomôcť v obmedzení šírenia koronavírusu

Bez snímača odtlačkov v displeji

Medzi ďalšie zaujímavosti môžeme zaradiť napríklad fakt, že skladací smartfón neponúkne snímač odtlačkov prstov v displeji. Je to kvôli tomu, že špeciálny displej takéto niečo neumožňuje. Okrem toho, pripraviť sa vraj máme aj na menšiu batériu (žeby grafénovú?).

Skladací telefón má totiž sám o sebe – bez batérie – vážiť cez 200 gramov. Menšia a ľahšia batéria teda môže zachrániť aspoň aké-také šance na komfortné používanie.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať