Samsung vyvinul revolučnú batériu: Má mať obrovskú kapacitu a 5x rýchlejšie nabíjanie!

Samsung si ešte koncom minulého roka patentoval batériu postavenú na báze grafénu. V mobilnom priemysle ide o obrovskú inováciu.

Samsung si ešte koncom minulého roka patentoval batériu postavenú na báze grafénu. V mobilnom priemysle ide o obrovskú inováciu, keďže takáto batéria môže mať pri rovnakej veľkosti až o 45 % väčšiu kapacitu.

Po niekoľkoročnej usilovnej práci inžinierov to vyzerá tak, že by sa novinka mohla dostať do reálnych zariadení, a to už začiatkom budúceho roku.

Grafénová batéria: O 45 % väčšia kapacita, 5x rýchlejšie nabíjanie

Ako sme spomenuli, azda najväčšou výhodou grafénovej batérie je vyššia kapacita pri rovnakej veľkosti. To ale nie je všetko. Významný posun vpred mal Samsung docieliť aj pri rýchlosti nabíjania. Grafénová batéria to totiž zvláda až päťnásobne rýchlejšie.

To v praxi znamená, že ak sa lítium-iónová batéria istej kapacity dnes nabíja 1 hodinu, grafénová batéria to zvládne za 12 minút. Medzi ďalšie výhody patrí napríklad vyššia odolnosť, na čom si Samsung po incidente s Galaxy Note 7 dáva jednoznačne záležať. Okrem toho, nový typ akumulátora pri porušení obalu neexploduje.

TIP REDAKCIE
Obchod Google Play prejde omladzovacou kúrou, takto bude vyzerať

Momentálne nie je celkom jasné, kedy by sme mohli vidieť nové batérie v akcii. Očakáva sa, že by to mohlo byť už budúci rok. Či príde už začiatkom roka v Galaxy S10 alebo až na jeseň v Galaxy Note 10 momentálne nie je isté.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať