Krádež vozidla Tesla Model S na autentickom videu. Zlodejov potrápila nabíjačka

Elektromobil Tesla Model S zmizol majiteľovi z malého mesta Epping, ktoré sa nachádza v britskom Essexe, priamo spred domu. Dvojica zlodejov odcudzila vozidlo v nočných hodinách a celú udalosť zachytili bezpečnostné kamery.

Elektromobil Tesla Model S zmizol majiteľovi z malého mesta Epping, ktoré sa nachádza v britskom Essexe, priamo spred domu. Dvojica zlodejov odcudzila vozidlo v nočných hodinách. Celú udalosť zachytili bezpečnostné kamery.

Poškodený menom Antony Kennedy zverejnil video z krádeže na YouTube. Podľa všetkého sa zlodejom podarilo oklamať bezkľúčový vstup a vypnúť systém spravovania vozidla na diaľku. Jeden z dvojice pomocou tabletu očividne zachytil pasívny signál z kľúča, ktorý bol umiestnený v obydlí.

Druhý spolupáchateľ následne vďaka zachytenému signálu vozidlo otvoril ďalším elektronickým zariadením. Dvojica zlodejov ale tak rýchlo s vozidlom neodišla.

Majiteľ svoj Tesla Model S totižto nabíjal a zlodeji nevedeli pripojenú nabíjačku odpojiť. Za bežných okolností to ide pomerne ľahko, stačí stlačiť zaisťovacie tlačidlo a nabíjačku odpojiť. V strese, v noci a asi aj bez znalosti mechanizmu pripojenia sa to zlodejom podarilo až po dlhých chvíľach.

TIP REDAKCIE
Šifrovanie komunikácie v aplikáciách Messenger a Instagram sa odkladá
Tesla Model S
Tesla Model S (FOTO Joseph Thornton / flickr.com)

Majiteľ priznal, že nevyužíval všetky bezpečnostné riešenia spoločnosti Tesla, ktoré mohli krádeži zabrániť. Ide hlavne nedávno zavedenú funkciu PIN-to-drive. S vozidlom sa jednoducho nepohnete, pokiaľ nezadáte pred jazdou PIN kód.

Kľúč, nielen ten od Tesly, je vhodné umiestniť do kovového boxu (napr. na chodbe v dome) alebo do špeciálneho vrecka s tienením, ktoré funguje na princípe Faradayovej klietky. Zabráni prieniku signálu.

Krádeže vozidiel Tesla sú skôr zriedkavé, no čerstvý prípad dokazuje, že si zlodeji trúfnu aj na takéto moderné vozidlo. Snáď sa podarí elektromobil vypátrať a zlodejov chytiť.

Krádež Tesla Model S

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať