TIP: Zahraj si hru, ktorú Elon Musk naprogramoval ako 12-ročný

Elon Musk naprogramoval hru pod názvom Blastar, a tá sa na internete nachádza už nejaký čas, no nie všetci vieme, že existuje.

Elon Musk vymyslel mnoho šialených a zaujímavých vecí, ale kto by si bol povedal, že jeho posadnutosť vesmírom, kreativita a nápady siahajú až do roku 1984? Vtedy naprogramoval hru pod názvom Blastar, a tá sa na internete nachádza už nejaký čas, no nie všetci vieme, že existuje.

V tomto roku mal Elon Musk len 12 rokov no zjavne mozog veľkého dobrodruha. Žijúc ešte v Južnej Afrike naprogramoval PC hru, ktorú si teraz môžeme zahrať aj my, a to všetko vďaka rozvoju internetu. Čo sa s ňou teda dialo? Jej kód predal magazínu PC and Office Technology až za 500 dolárov!

Tak ako väčšina starších hier, aj táto hra je nekonečná

Na internet sa dostala vďaka Tomasovi Lloretovi Llinaresovi, v tom čase softvérovému inžinierovi Google, ktorý kód vzal a preprogramoval tak, aby fungovala v HTML5. Hra je vcelku jednoduchá; ako osamelý vesmírny pilot je vašou úlohou zničiť mimozemskú loď, ktorá prepravuje smrteľné vodíkové bomby. Na obrazovke nie je nikdy viac ako dvojica lodí a hru sprevádza aj pár zvukových efektov.

TIP REDAKCIE
Windows vyzýva užívateľov, aby namiesto Chrome používali Edge

Hra sama o sebe nie je veľmi zábavná a vôbec nie zaujímavá. Takou sa stáva až vtedy, keď si uvedomíme že jej kód naprogramovalo 12-ročné dieťa v roku 1984.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať