Tesla Model S

Tesla začala aktualizovať: Model S, Model X a Model 3 získajú náklad noviniek!

Tesla spustila aktualizáciu jej elektromobilov. Sedan Model S, SUV Model X a ľudový kúsok Model 3 sa môžu tešiť na obrovský náklad softvérových noviniek.

Americká automobilka Tesla spustila avizovanú aktualizáciu jej elektromobilov. Luxusný sedan Model S, SUV Model X a ľudový kúsok Model 3 sa môžu tešiť na obrovský náklad softvérových noviniek, medzi ktorými nechýbajú ani legendárne hry od Atari.

Aktualizačný balíček nesie označenie 9.0 a už by mal byť podľa dostupných informácií pripravený pre používateľov po celom svete, píše Engadget a aj Tesla na sociálnej sieti Twitter. Zatiaľ mu však chýbajú sľúbené vylepšenia pre autopilota (áno, aj MadMax režim).

Výrobca tvrdí, že za všetko môže dlhšie trvajúca validácia. Proces vraj potrvá ešte pár týždňov, preto balíček rozdelil na dve časti.

Aktualizácia je určená pre celé portfólio spoločnosti Tesla, čiže ako pre Model 3, tak aj pre Model S a Model X.

Balíček obsahuje nový spúšťač aplikácií vrátane praktickejšieho prepínania už spusteného softvéru. Používateľ aktualizovaného elektromobilu môže navyše iniciovať aktualizáciu prostredníctvom svojho smartfónu, čiže na diaľku. Ak to pasažierom na palube vozidla umožní, tak tí budú cez smartfón zase vedieť prepínať pesničky alebo regulovať hlasitosť.

TIP REDAKCIE
Najlepšia 3D tlačiareň za 200 €: Creality 3D CR-6 SE Pro je špičková!

Za zmienku tu ale stojí aj funkcionalita, ktorá aktivuje panoramatický, až 360-stupňový pohľad okolo elektromobilu. Niečo také umožňujú zabudované kamery v karosérii. Až doteraz im však chýbala softvérová podpora, pričom to isté platí i o funkcionalite, ktorá dokáže nahradiť tradičné palubné kamery.

Aktivácia tejto novinky spustí 10-minútové nahrávanie toho, čo sa deje pred vodičom, aby tak bol v prípade dopravnej nehody vyhotovený video záznam na objasnenie celej situácie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať