MacBook Air s Retina displejom

Apple vyrába nový MacBook Air a Mac mini zo 100 % zrecyklovaného hliníka

Nový MacBook Air aj Mac mini vzniká vďaka hliníku, ktorý spoločnosť Apple považovala pred 100 % recykláciou za výrobný odpad.

Nové elektronické produkty z portfólia kalifornského jabĺčka nevynikajú iba svojimi špičkovými výbavami alebo vysokými cenovkami, ale aj vďaka tomu, z čoho sú vyrábané. MacBook Air aj Mac mini totiž vzniká vďaka hliníku, ktorý spoločnosť Apple považovala pred 100 % recykláciou za výrobný odpad.

Ako píše The Verge, nejde teda o žiadne zrecyklované plechovky od piva alebo prázdne konzervy od paštéty, ale niečo, čo jednoducho iba zostalo navyše. A keďže toho kovového odpadu bolo už príliš veľa, kalifornské jabĺčko sa rozhodlo, že ho opätovne využije, aby tak prispelo k ochrane nášho krehkého životného prostredia.

Mac mini pozostáva ešte aj z opätovne použitého plastu. 100-percentnú recykláciu tu však nahrádza iba 60-percentná, pričom materiál pochádza z už nepoužívaných produktov, nie priamo z výroby a jej košov s odpadom ako hliník.

Predaj jedného aj druhého počítača štartuje od 7. novembra. Predbežné objednávky sú dostupné už od predstavenia noviniek, čiže od včera večera.

TIP REDAKCIE
Samsung v roku 2022 predstaví niekoľko tabletov, hodinky aj slúchadlá, ukazuje uniknutý plán

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať