MacBook Pro

Renomovaný analytik: Apple v roku 2020 predstaví počítače s vlastným procesorom

To, že Apple špekuluje aj s vlastnými procesormi pre počítače Mac, vieme už celkom dlho. Po novom sme sa však dozvedeli aj to, kedy by sme mohli očakávať predstavenie prvých kúskov.

To, že spoločnosť Apple špekuluje aj s vlastnými procesormi pre počítače Mac, vieme už celkom dlho. Po novom sme sa však dozvedeli aj to, kedy by sme mohli očakávať predstavenie prvých kúskov.

Renomovaný analytik Ming-Chi Kuo nám totiž opäť naservíroval podpultové informácie, podľa ktorých sa tak stane v rokoch 20202021, čiže už onedlho. Zároveň tým však boli potvrdené aprílové špekulácie zo servera Bloomberg, kde sa hovorilo presne o tom istom.

V osobných počítačoch z portfólia Apple momentálne tiká hardvér od spoločnosti Intel, ktorá by v takom prípade prišla o veľmi lukratívneho zákazníka. Kalifornské jabĺčko si totiž dá vyrobiť vlastné procesory na konkurenčnej architektúre ARM.

The Verge píše, že postupný prechod započne pri cenovo najdostupnejších laptopoch a skončí pri high-end počítačoch s astronomickými cenovkami. Jabĺčko vraj potrebuje trošku viac času, aby dokázalo v tom najvyššom trhovom segmente držať krok s výrazne skúsenejšou konkurenciou.

TIP REDAKCIE
Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS

Výrobu procesorov dostane i tentokrát taiwanská spoločnosť TSMC, ktorá má už od roku 2016 exkluzívnu zmluvu na produkciu čipsetov A pre iOS zariadenia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať