Rodinný dom so solárnou strechou

Nová doba: Zabudnite na tradičné rodinné domy, Tesla im dá inteligenciu

Elon Musk nám počas šou Joe Regan Experience prezradil, že by Tesla mohla už čoskoro predstaviť úplne nový typ produktu – inteligentný dom.

Elon Musk nám počas šou Joe Regan Experience prezradil, že má dizajn pre elektrické lietadlo, ktoré sa vymyká dnešným štandardom. Dozvedeli sme sa však aj to, že by Tesla mohla už čoskoro predstaviť úplne nový typ produktu.

Po inteligentných telefónoch sa podľa všetkého dočkáme aj inteligentných domov. Vyplýva to z čerstvých slov vizionára, ktoré zazneli počas dva a pol hodinového rozhovoru.

Ako píše Electrek, Elon začal pri téme o energetickej efektivite tradičných rodinných domov rozprávať o niečom, čo možno označiť za domácnosť riadenú umelou inteligenciou. S jej pomocou by sa klimatizácia zapínala iba v tých miestnostiach, kde trávime najviac času. Tým docielime podstatne nižšiu spotrebu elektrickej energie a čím je spotreba nižšia, tým menej záleží na kapacite solárnej strechy poháňať celú domácnosť. Tú má spoločnosť Tesla vo svojom portfóliu.

Dom je totiž v takom prípade napojený na internet a preto môže bezdrôtovo komunikovať s inteligentným autom, ako sú napríklad elektromobily so značkou Tesla. Vďaka tejto nemalej výhode potom vie, kde sa v danej chvíli nachádzame. A vďaka tomu vie predvídať, kedy asi tak prídeme domov. Na základe toho potom spustí kúrenie alebo zapne klimatizáciu a my to pocítime na lepšej energetickej efektivite.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

Keď však padla reč na to, či Elon disponuje dizajnom pre podobne inteligentný domáci systém, tak odpovedal, že nemôže hovoriť o žiadnom potenciálne nadchádzajúcom produkte. A to až dovtedy, dokedy nebude oficiálne predstavený. Všetko teda nasvedčuje tomu, že niečo podobné uzrie v blízkej budúcnosti svetlo sveta.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať