Prečítaj si túto naozaj strašidelnú skutočnosť o Zemi! Blíži sa katastrofa?

Každý z nás si predstavuje zánik našej modrej planéty inak. Niekto sa bojí preľudnenia, niekto globálneho oteplovania a niekto výbuchu legendárnej sopky v Yellowstonskom národnom parku.

Každý z nás si predstavuje zánik našej modrej planéty inak. Niekto sa bojí preľudnenia, niekto globálneho otepľovania a niekto výbuchu legendárnej sopky v Yellowstonskom národnom parku.

Mnohí si však ani neuvedomujú skutočnosť, že pre náš zánik stačí naozaj len to, aby naša Zem bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Správne, hovoríme o zrážke s asteroidom.

Je samozrejmé, že nie každý objekt, ktorého dráhu letu preruší naša planéta, pre nás musí automaticky znamenať koniec. Dokonca aj v tomto momente hrozí Zemi zrážka hneď s niekoľkými desiatkami vesmírnych objektov, ktoré by však, našťastie, nemali pre našu existenciu predstavovať žiadnu väčšiu hrozbu.

Asteroid, ktorý spôsobil smrť dinosaurov

Je tu však jeden fakt, ktorý naozaj naháňa husiu kožu. Pred 65 miliónmi rokov totiž na Zem dopadol asteroid, ktorého šírka sa pohybovala okolo 15 kilometrov. Objekt dopadol na územie dnešného Mexika a áno, tento asteroid je príčinou vyhynutia dinosaurov. Dôležitou poznámkou však je, že to nebola explózia, ktorá pôvodných obyvateľov modrej planéty zmietla z povrchu, ale jej devastujúce následky na ekosystém.

Veľmi vzácna udalosť

Našťastie, podľa vedcov je zrážka takéhoto veľkého asteroidu s našou planétou veľmi vzácnou udalosťou, čo mnohých donúti si myslieť, že sa táto desivá história už nebude opakovať, teda aspoň v blízkom čase. Avšak to, že ide o naozaj vzácnu udalosť, nie je jediná informácia, s ktorou sa vedci podelili. Druhá informácia je totiž omnoho desivejšia. Podľa ich zistení totiž dopadne takýto gigantický objekt na Zem v priemere každých 50 – 60 miliónov rokov. Pokiaľ si teda čítal pozorne, už vieš, že si práve žijeme niekoľko miliónov rokov “k dobru”.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom

Toto sú však stále len približné výpočty a priemery, čiže môžeš zachovať chladnú hlavu. Je však čudný pocit, že sa na nás môže kedykoľvek vyrútiť gigantický asteroid, proti ktorému nemáme takmer žiadnu moc.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať