Nintendo Switch

Sony blokuje cross-play vo Fortnite: Majiteľ PS4 si nezahrá s majiteľom Nintendo Switch

Battle royale hit Fortnite po novom zahrajú už aj tí, ktorí používajú konzolu Switch. Nie však s tými, ktorí používajú PlayStation.

Ako sme už informovali, štúdio Epic Games počas E3 2018, najväčšieho herného podujatia na svete, oznámilo, že si battle royale hit Fortnite po novom zahrajú už aj tí, ktorí používajú konzolu Switch. Nie však s tými, ktorí používajú PlayStation.

Spoločnosť Sony totiž podľa dostupných informácií blokuje cross-play, čo znamená, že neumožňuje svojim hráčom, aby si zmerali sily s hráčmi Nintenda.

A aby toho náhodou nebolo málo, blokovanie súvisí aj s prihlasovaním na hernej konzole Switch, pričom to isté platí i o konzole Xbox One. Tí, ktorí majú tento účet prepojený s používateľským menom v PSN, majú jednoducho smolu, pretože si s ním zahrajú iba na PlayStation 4.

Za odhalením kroku Sony stojí jeden z vrcholových manažérov vývojárskeho štúdia Epic Games. Stalo sa tak na sociálnej sieti Twitter, kde človek s menom Snake Chester zverejnil všetky platformy, s ktorými je hybridná herná konzola Switch pri hraní Fortnite kamarátka. Reč je teda o osobných počítačoch buď so systémom Windows alebo s macOS, Xbox One a smartfónoch s iOS (čoskoro aj so systémom Android).

TIP REDAKCIE
Pixel 6a taktiež poženie čipset Tensor, ponúkne však slabší fotoaparát
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať