Nový 8K televízor od Sharp
Nový 8K televízor od spoločnosti Sharp

Spoločnosť Sharp vybavila svoje nové 8K televízory technológiou, ktorá dokáže premieňať obraz v nižšom rozlíšení na obraz vo vyššom. Všetko navyše prebieha v reálnom čase, takže používateľ nemusí vôbec na nič čakať. Stačí len zapnúť prehrávanie filmu a o všetko ostatné sa postará umelá inteligencia.

Vďaka špeciálnym algoritmom výrobcu spotrebnej elektroniky je totiž dispozícii takzvaný upscaling. To znamená, že budeme na displeji noviniek z podujatia IFA 2018 vidieť podstatne viac detailov ako za bežných okolností. Netreba teda zháňať objemný 8K obsah, pretože ten vznikne s pomocou tohto výdobytku digitálnej éry zo 4K obsahu. Upscaling tu ale podľa dostupných informácií funguje aj pri obsahu v 2K rozlíšení.

Potenciálni zákazníci dostanú na výber z troch rôznych uhlopriečok s čerstvo vyvinutým LCD panelom. Na pulty obchodov už čoskoro dorazí 60, 70 a 80-palcový model. Zatiaľ sa však dočkajú iba tí, ktorí žijú v Ázii. Európa príde na rad až začiatkom roka 2019. O cenovke síce zatiaľ nepadlo ani jedno slovo, no vzhľadom ku kapacitám druhej generácie 8K televízorov Sharp možno očakávať sumy na úrovni okolo tých 12 000 eur, píše server TechRadar.