Nový 8K televízor od Sharp

Novinka od Sharpu vie čarovať: 4K film sa vďaka televízoru premení na 8K

Spoločnosť Sharp vybavila svoje nové 8K televízory technológiou, ktorá dokáže v reálnom čase premieňať obraz v nižšom rozlíšení na obraz vo vyššom.

Spoločnosť Sharp vybavila svoje nové 8K televízory technológiou, ktorá dokáže premieňať obraz v nižšom rozlíšení na obraz vo vyššom. Všetko navyše prebieha v reálnom čase, takže používateľ nemusí vôbec na nič čakať. Stačí len zapnúť prehrávanie filmu a o všetko ostatné sa postará umelá inteligencia.

Vďaka špeciálnym algoritmom výrobcu spotrebnej elektroniky je totiž dispozícii takzvaný upscaling. To znamená, že budeme na displeji noviniek z podujatia IFA 2018 vidieť podstatne viac detailov ako za bežných okolností. Netreba teda zháňať objemný 8K obsah, pretože ten vznikne s pomocou tohto výdobytku digitálnej éry zo 4K obsahu. Upscaling tu ale podľa dostupných informácií funguje aj pri obsahu v 2K rozlíšení.

Potenciálni zákazníci dostanú na výber z troch rôznych uhlopriečok s čerstvo vyvinutým LCD panelom. Na pulty obchodov už čoskoro dorazí 60, 70 a 80-palcový model. Zatiaľ sa však dočkajú iba tí, ktorí žijú v Ázii. Európa príde na rad až začiatkom roka 2019. O cenovke síce zatiaľ nepadlo ani jedno slovo, no vzhľadom ku kapacitám druhej generácie 8K televízorov Sharp možno očakávať sumy na úrovni okolo tých 12 000 eur, píše server TechRadar.

TIP REDAKCIE
Apple prekonáva očakávania: GPU v novom M1 Max má viac hrubého výkonu ako PlayStation 5!
Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať