Samsung Galaxy Note 9

Začne ďalšie peklo? Galaxy Note 9 bol tak horúci, že sa z neho začalo dymiť

Netrvalo dlho a len niekoľko týždňov po spustení predaja Galaxy Note 9 vieme o prvom prípade, kedy používateľa ohrozovala zrejme problémová batéria.

Netrvalo dlho a len niekoľko týždňov po spustení predaja Galaxy Note 9 sme sa dozvedeli o prvom prípade, keď používateľa ohrozila zrejme problémová batéria. Američanka tvrdí, že smartfón začal byť z ničoho nič extrémne horúci, z konštrukcie začal vychádzať divný piskot a potom si dokonca všimla i hustý dym.

Vážne následky na zdraví ani majetku síce nie sú, no aj tak sa to nechystá nechať len tak. Ako píše The New York Post, žena s menom Diane Chung má v plánoch podať na výrobcu žalobu, od ktorej očakáva kompenzáciu vzniknutej škody. Samsung sa už začal prípadom zaoberať.

„Spoločnosť Samsung berie bezpečnosť zákazníkov veľmi vážne a stojí si za kvalitou miliónov používaných zariadení Galaxy. Nedostali sme žiadne hlásenia o podobných udalostiach týkajúcich sa zariadenia Galaxy Note 9 a tento prípad vyšetrujeme.“

K incidentu došlo počas jazdy výťahom, kde bola podľa dostupných informácií úplne sama. Keď sa smartfón už nedal kvôli veľmi vysokej teplote držať, tak ho rýchlo hodila do kabelky. O malú chvíľu bolo však počuť neobvyklé zvuky, po ktorých nasledovalo aj dymenie. Galaxy Note 9 v tom okamihu putoval na podlahu, kde naňho okoloidúci ľudia po otvorení výťahových dverí vyliali vodu.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že incident tentokrát súvisí so zle vyrobenou batériou. Teraz záleží už iba na tom či máme česť s ojedinelým kúskom alebo nie.

Ak nie, rozsah následkov môže byť doslova katastrofický. Stačí si spomenúť na legendárny Galaxy Note 7 a jeho problémový akumulátor, kvôli čomu ho museli stiahnuť z predaja. Vtedy im nepomohla ani výmena zlých modelov za dobré, pretože stratili prehľadom v tom, ktorý je dobrý a ktorý zase zlý. Bolo ich jednoducho tak veľa, že nemali inú možnosť, ako všetky kusy zvolať.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať