Nebezpečné: Ľudia začali posilňovať svoju kreativitu elektrickými šokmi do mozgu

Vyslať do mozgu elektrický šok nám môže pomôcť zmieriť depresiu a naopak zvýšiť kreativitu. Vedci varujú, že to môže byť nebezpečné.

Existuje zariadenie, ktoré vyšle do mozgu elektrický šok a môže nám pomôcť zmieriť depresiu a naopak zvýšiť kreativitu. Znie to ako plán na výrobu superhrdinov, no nemusí to byť celkom tak. Vedci varujú, že takéto “šokovanie” mozgu môže byť veľmi nebezpečné.

Praktikovanie takejto terapie pre mozog sa medzi ľuďmi začalo vo veľkom šíriť. Odkedy vedci prišli na to, že by nám prechod elektrického prúdu cez mozog mohol dopomôcť k lepšiemu a jednoduchšiemu životu, ľudia sa nápadu veru poriadne chytili. Takéto neregulované zariadenia si kupujú alebo dokonca aj sami vyrábajú. Vyrobenie zariadenia na zvýšenie kreativity však nie je jednoduché. Ak si preženieme mozgom nevhodné množstvo prúdu, môžeme si vážne ublížiť.

TIP REDAKCIE
NASA bude meškať: Misia na Mesiac začne až vo februári

Experti varujú, že na mozgy mladých ľudí by takéto šoky mohli mať opačný účinok

Transkraniálna elektrická simulácia môže vyústiť hneď do niekoľkých problémov. Vedci totiž ešte nevedia, aký efekt by mala na vyvíjajúci sa mozog mladých ľudí. Psychológovia teda radia učiteľom a rodičom, aby odolali pokušeniu vyskúšať to na vlastných deťoch. Vyrobiť si takéto zariadenie doma alebo si ho kúpiť taktiež nie je najbezpečnejšie riešenie. Všetko, čo k tomuto potrebujete je pripevniť si dve elektródy zakúpené napríklad na Amazone na lebku. Výsledok však môže byť nemilý.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať