Tesla v pozore: Audi spúšťa výrobu elektrického SUV e-tron quattro!

Spoločnosť Audi začala s produkciou avizovaného elektromobilu s karosériou SUVčka. Novinka e-tron quattro bude oficiálne predstavená o dva týždne.

Európska fabrika miestnej automobilky Audi začala s produkciou avizovaného elektromobilu s karosériou SUVčka. Novinka e-tron quattro bude oficiálne predstavená o dva týždne. Premiéra ju ale čaká až v Spojených štátoch amerických.

Prezradil nám to sám Peter Kössler, člen vrcholového manažmentu nemeckej spoločnosti, ktorý má na starosti výrobu a logistiku. Ako píše server Electrek, ide o znamenie, že dlho trvajúca príprava výrobného procesu predsa len prebehla na jednotku s hviezdičkou. A z toho možno vydedukovať, že deň D nastane presne vtedy, na kedy je aj naplánovaný.

“Audi e-tron je skutočným priekopníkom. Vyznačuje sa inovatívnymi technológiami, ako sú virtuálne vonkajšie zrkadlá, a spája tradičné vlastnosti Audi s ovládaním a dynamikou s technickým Vorsprung, ktorý siaha mimo vozidla. Naša fabrika v Bruseli bola komplexne modernizovaná a prispôsobená na výrobu elektrického vozidla. Ide o prvú certifikovanú CO2 neutrálnu masovú výrobu na svete v prémiovom segmente.”

Predstavenie elektrického SUV Audi e-tron quattro prebehne podľa plánov 17. septembra na území amerického mesta San Francisco. Dôvod, prečo sa tak stane skôr v USA ako v Európe, je ten, že európskeho šéfa Audi trápia opletačky so zákonom. Ako sme už informovali, ten bol vraj zapojený v škandále giganta Volkswagen, kde išlo o veľmi sofistikované podvádzanie s testami emisií.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

320 kW výkon a 95 kWh batéria

Elektromobil e-tron quattro poženú až dva špičkové elektromotory s kombinovaným výkonom o veľkosti 320 kW. Posledný prototyp odhalil aj 400-kilometrový dojazd vrátane cenovky vo výške 80 000 eur za kus. Pôjde však iba o počiatočnú sumu, pretože ak sa nájde niekto, kto bude chcieť viac, ako ponúka základ, tak si musí ešte čo-to priplatiť.

Špeciálna výbava zahŕňa okrem iného aj futuristické spätné zrkadlá, ktoré sú v podstate kombináciou pokročilých kamier s pokročilými displejmi.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať