iPhone X

Je to už zrejme isté: Nové iPhony ponúknu priestor až pre dve SIM karty

Vyzerá to tak, že nové iOS smartfóny predsa len sprístupnia svojim budúcim majiteľom takzvanú dual SIM funkcionalitu.

Vyzerá to tak, že nové iOS smartfóny predsa len sprístupnia svojim budúcim majiteľom takzvanú dual SIM funkcionalitu. iPhone XS, XC a XS Max by mali prísť na pulty obchodov s až dvomi slotmi, kam možno zasunúť dve SIM karty od rôznych mobilných operátorov.

Túto špekuláciu nám v uplynulých dňoch potvrdil marketingový materiál obrovskej telekomunikačnej spoločnosti China Mobile, na ktorom máme príležitosť vidieť veľké jablko s dvomi kartami. Z toho teda možno pomerne jednoducho vydedukovať, že doterajšie úniky neboli príliš ďaleko od reality. Až dodnes sme nemali žiadny dôveryhodný dôkaz, že tomu tak naozaj bude.

Ako píše The Verge, uniknutý plagát spomínaného čínskeho operátora zahŕňa okrem iného i text, kde sa tiež spomína už netrpezlivo očakávaná funkcionalita. Celé sa to dá preložiť ako “nový iPhone prichádza, podpora pre dual SIM, čakala som na vás”. Je však otázne, či ju dostanú k dispozícii iba zákazníci z Ázie alebo aj z iných kútov sveta vrátane starého kontinentu, čiže z Európy.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!
Spomínaný plagát China Mobile (via The Verge)

Podpora pre dve SIM karty bola odhalená v kóde beta verzie operačného systému iOS 12 koncom júla. Zmienka o funkcionalite ale padla ešte začiatkom tohto roka, kedy sme sa zároveň dozvedeli i o troch farebných prevedeniach. Tohtoročné iPhony podľa všetkého vyrobia v modrom, červenom a zlatom kabáte.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať