Huawei Mate 20 Pro

QHD+ a až 6,9″ uhlopriečka: Huawei Mate 20 Pro odhaľuje svoj displej

Smartfóny Huawei Mate 20 a lepšie vybavený Mate 20 Pro prídu na scénu s pokročilým hardvérom, ktorý budú tvoriť i špičkové displeje.

Okrem nových iPhonov sa už onedlho dočkáme aj dvoch horúcich Android noviniek z dielne čínskeho giganta Huawei. Smartfóny Mate 20 a lepšie vybavený Mate 20 Pro prídu na scénu s pokročilým hardvérom, ktorý budú tvoriť i špičkové displeje.

Vďaka posledným únikom, vrátane toho najnovšieho, sme sa totiž dostali k podrobným detailom, kde padla zmienka o rozlíšení, zobrazovacej technológii a dokonca aj o samotnej uhlopriečke.

V prípade drahšieho kúsku Mate 20 Pro môžu potenciálni zákazníci očakávať AMOLED panel so zaoblenými bočnými stranami, jemné Quad HD+ rozlíšenie (3 120 x 1 400 pixelov) a ozrutnú, až 6,9-palcovú uhlopriečku. To indikuje hustotu o veľkosti takmer 500 pixelov na palec. Pomer strán vraj dosiahne tie isté čísla, ako v prípade modelového radu P20, čiže sa dá očakávať 18,7:9.

Len pre porovnanie – avizovaný iPhone XS Max by mal dostať 6,5″ uhlopriečku, pričom nedávno predstavený Samsung Galaxy Note 9 disponuje 6,4″ veľkosťou. Z pohľadu konkurencie pôjde teda o celkom slušný rozdiel.

Ako píše server PhoneArena, prostredníctvom jedného zo starších únikov sme sa dozvedeli aj to, že slabšie vybavený model Huawei Mate 20 dorazí na pulty obchodov s kompaktnejším 6,3-palcovým zobrazovacím panelom v energeticky efektívnom Full HD+ rozlíšení. 2 244 x 1 080 pixelov dnes ponúka aj minuloročný Mate 10 Pro.

Predstavenie oboch Android smartfónov prebehne 16. októbra, o čom nás ešte dávnejšie informoval sám výrobca, spoločnosť Huawei.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom
Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať