GeForce RTX 2080 Ti

Grafická karta RTX 2080 Ti je vraj iba o 35 % výkonnejšia ako GTX 1080 Ti

Vďaka dostupnému výsledku z benchmark aplikácie možno pomerne jednoducho vydedukovať, že očakávania od GeForce RTX 2080 Ti boli až príliš veľké.

Nedávno predstavená grafická karta z dielne americkej spoločnosti NVIDIA odhalila medzigeneračný skok v zlepšení. Vďaka dostupnému výsledku z benchmark aplikácie možno pomerne jednoducho vydedukovať, že očakávania od RTX 2080 Ti boli až príliš veľké.

Prečo? Pretože vraj ponúka iba o 35 percent lepší grafický výkon, ako ponúka karta GTX 1080 Ti z minulého roka, informuje server TechRadar. Vyplýva to z testu v úzko špecializovanom softvéri 3DMark, ktorý momentálne koluje internetom.

Je však otázne, či sa tu bavíme o niečom, čo možno v týchto dňoch označiť za aktuálne. Zverejnené čísla zo spomínanej benchmark aplikácie nie sú zachytené v podobe screenshotu, ale v podobe fotografie obrazovky, takže ide s celkom slušnou pravdepodobnosťou o interný únik. A v tom mohol byť testovaný i niektorý z ešte nedokončených prototypov grafickej karty.

Za odhalením stojí server VideoCardz, pričom ten spomína aj to, že by mal už čoskoro obdržať dôveryhodný dôkaz, ktorý nás vraj presvedčí o precenenom zlepšení výkonu. Keď však zoberieme do úvahy nové technologické výdobytky v čerstvom modelovom rade GeForce RTX, tak sa v podstate ani nie je čomu čudovať.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

Ray Tracing

Inžinieri zo spoločnosti NVIDIA tento rok zamerali značnú časť svojej pozornosti na technológiu ray tracing, vďaka čomu je digitálny obraz na displeji monitora podstatne bližšie k realite, ako je v týchto dňoch. A aby nás presvedčili o pridanej hodnote, tak nám túto vymoženosť demonštrovali hneď na niekoľkých autentických videách. Jedno z nich nájdete trošku nižšie.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať