iphone xs

Feministky ostro kritizujú Apple: Nové iPhony sú pre ženskú ruku príliš veľké

Apple už dávnejšie upustil od malých uhlopriečok smartfónov. Odvtedy sa veľkosť displeja pomaly ale isto zväčšovala až doteraz, keď uhlopriečka najväčšieho iPhone Xs Max dosiahla 6,5 palca.

Apple už dávnejšie upustil od malých uhlopriečok smartfónov. Odvtedy sa veľkosť displeja pomaly ale isto zväčšovala až doteraz, keď uhlopriečka najväčšieho iPhone Xs Max dosiahla 6,5 palca. To pobúrilo aktivistky feministického hnutia, ktoré Apple ostro kritizujú. Dôvod? Nové iPhony sa vraj nezmestia do ženských rúk.

Za reakciou aktivistiek pritom nestojí len predstavenie väčších iPhonov, ale aj fakt, že Apple z ponuky úplne vyradil malý, no stále obľúbený iPhone SE. Mal uhlopriečku veľkú len 4 palce, čo ocenili všetci tí, ktorým sa veľké displeje príliš nepozdávajú.

Do tejto skupiny patrí aj známa aktivistka Caroline Criado Perez, ktorá sa o svojich pocitoch rozhodla podeliť s britským plátkom The Telegraph. Tvrdí, že už z používania iPhone 6, ktorý má 4,7-palcový displej s väčšími rámikmi má poškodenú ruku. Problémy s rukou sa pritom mali dostaviť hneď po tom ako presedlala z iPhone SE na iPhone 6.

“Poškodzujú tým zdravie žien”

„Poškodzujú tým zdravie žien. Tie si však produkty Apple kupujú častejšie než muži, takže ma zaráža, prečo Apple nenavrhuje svoje smartfóny s ohľadom na naše telá. Malo by nás rozčuľovať to, že platíme rovnako ako muži za produkt, ktorý nám tak dobre nevyhovuje,“ vysvetľuje Perez.

TIP REDAKCIE
Xiaomi sa opäť prekonáva: Xiaomi 11T prichádza na Slovensko, za 499 € získaš špičkový telefón!

Aktivistky navyše kritizujú Apple aj z toho dôvodu, že do vedenia firmy nenajímajú dosť žien. Navyše, rozdiel platov v britskom Apple je medzi mužmi a ženami až 24 percent, čo je podľa predsedníčky strany Women’s Equality Party, Sophie Walker, neprípustné. „Chlapci v Apple sú posadnutí veľkosťou, no niekedy hrá zásadnú úlohu aj spracovanie,“ dodáva.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať