Fallout 76: Čo všetko si pre nás tento post-apokalyptický skvost prichystal?

Niet pochýb, že pokiaľ si čítaš tento úvod, tak aspoň kúsok tvojho srdiečka piští pri pomyslení na nový Fallout. Prečítaj si teda stručný prehľad toho, či si pre teba nový Fallout 76 prichystal.

Niet pochýb, že pokiaľ si čítaš tento úvod, tak aspoň kúsok tvojho srdiečka piští pri pomyslení na nový Fallout. Prečítaj si teda stručný prehľad toho, čo si pre teba nový Fallout 76 prichystal.

V akom období sa dej odohráva?

Príbeh novej časti populárnej série Fallout sa odohráva ešte pred vôbec prvým dielom, teda 20 rokov po tom, ako po sebe ľudia začali hádzať atómové bomby ako deti piesok. Pokiaľ si hral predchádzajúce diely, vieš, že Vault 76 bol jedným z prvých bunkrov, kde sa pozostalí mohli ukryť.

Prostredie

Okolitý svet síce jasne poznačený nukleárnou vojnou, no stále je farebnejší, než ten, ktorý môžeme vidieť v ostatných dieloch zo série. V tých totiž kedysi malebnú planétu nezničili len bomby, ale aj čas. To znamená, že vo Fallout 76 nenájdeš až tak zničené domy, obrovské množstvo pustatín či nepriehľadné gigantické oblaky dymu a prachu.

FOTO: Wccftech

Fallout 76 bude obrovský!

Vyzerá to tak, že najnovší diel série Fallout bude zároveň aj tým najväčším. Svet vo Fallout 76 by mal byť totiž až 4-krát rozsiahlejší, než vo Fallout 4.

Dej sa bude odohrávať v Západnej Virgínii, kde ako jeden z prvých ľudí vkročíš do úplne zmeneného a zdevastovaného sveta. Po krátkom aklimatizovaní na teba čaká množstvo misií, nespočet príšer a samozrejme aj obrovský svet, v ktorom nájdeš až 6 rôznych krajov, z ktorých má každý vlastnú kultúru a históriu s ním spojenú. Pokiaľ teda patríš medzi tých, ktorí radi hrajú open-world hry na 100 percent, priprav sa, že za týmto prichádzajúcim skvostom nepresedíš len zopár hodín.

Je však dôležité poznamenať, že Fallout 76 bude mať funkciu “rýchleho cestovania”, vďaka ktorému si môžu lenivejší hráči cestu naprieč gigantickým svetom značne urýchliť.

Hra bude “kompletne online”

Ako si už mohol vyčítať z predchádzajúceho odseku, nebudeš tak úplne jediný, kto po 20 rokoch opustí bezpečie úkrytu Vault 76. Spolu s tebou totiž do neprebádaného sveta vkročí mnoho iných postáv, ktoré sú ovládané skutočnými ľuďmi.

Todd Howard, ktorý pracuje ako herný režisér, poznamenal, že aj keď bude Fallout 76 “kompletne online”, nebude sa radiť medzi masívne multiplayerové tituly. Pôjde skôr o zdieľanie spoločného prostredia, čo znamená, že okrem teba sa na mape bude nachádzať približne tucet iných hráčov.

Cross-platform technológie sa nedočkáme

Aj keď pôjde o multiplayer, nebudeš si hru môcť užiť so svojimi priateľmi, ak hrajú na inej platforme než ty. Podľa tvorcov hry za toto môže spoločnosť Sony, ktorá mala vo zvyku drasticky brániť online hrám, aby spomínanú cross-platform technológiu využívali. “Žijúcimi” dôkazmi sú napríklad Minecraft, Rocket League a dokonca aj Fortnite.

Schopnosti a odmeny v novom kabáte

Ako už isto vieš, vo Fallout máš možnosť vylepšovať atribúty, ktorými tvoja postavička disponuje – sila, vnímanie, charizma, inteligencia, obratnosť, šťastie a vytrvalosť. S každou dosiahnutou úrovňou získaš niekoľko “dovednostných bodov”, ktoré môžeš podľa vlastného uváženia investovať do vylepšenia uvedených atribútov. Okrem toho môžeš v hre získať aj určité “odmeny”, ktoré môžu tvojej postave vylepšiť iné špecifické schopnosti.

Tieto systémy sú späť v hre, avšak v novom kabáte. Namiesto toho, aby slúžili ako číselné vyjadrenia toho, ako veľmi silná či obratná tvoja postava je, budú dovednostné body ukazovať, koľko bonusov budeš môcť využiť v každej kategórii jednotlivo.

Čo sa odmien týka, tie už nie sú permanentné. Po novom fungujú ako nasaditeľné “karty”, ktoré plnia svoj účel len vtedy, keď ich máš (pochopiteľne) nasadené.

DLC a mikrotransakcie

Ďalšia skvelá správa prišla spolu s dokumentom “Making of Fallout 76”, v ktorom bolo jasne povedané, že hráči nebudú musieť za rozšírenia platiť ani cent.

Bethesda sa však nebráni dobrovoľným investíciam. Práve preto budeš mať možnosť si v hre zakúpiť rôzne položky, ktoré by však mali byť čisto kozmetické a nemali by nijak ovplyvňovať silu tvojej postavy. V skratke, Fallout 76 nebude Pay-to-Win.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

Dobrodružstvo začne už onedlho!

Na Fallout 76 si počkáme už len necelé dva mesiace. Dátum vydania tejto dlho očakávanej pecky je stanovený na 14. november a zahrať si ju bude môcť každý, kto má doma PS4, Xbox One alebo PC.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať