Jeden zo starších konceptov BMW

BMW napína svaly: Nemecká špička nám čoskoro ukáže nový elektromobil!

Spoločnosť Tesla a jej Model 3 čakajú problémy. BMW nám totiž už o pár týždňov predstaví očakávanú novinku na elektrickú energiu.

Spoločnosť Tesla a jej Model 3 čakajú problémy. Nemecká špička z automobilového priemyslu nám totiž už o pár týždňov predstaví očakávanú novinku na elektrickú energiu. Malo by ísť o stredne veľký sedan so značkou BMW, ktorý zaútočí priamo na spomínanú konkurenciu z USA.

Oficiálne odhalenie prebehne podľa dostupných informácií už počas nadchádzajúceho mesiaca, preto nie je asi ani žiadnym prekvapením, že výrobca začal posledné dni zverejňovať upútavky. Po náčrte futuristického interiéru, kde bolo vidieť hranaté krivky, máme k dispozícii aj niekoľkosekundové video, kde pózujú časti tiež futuristicky ladenej karosérie.

Čo sa týka názvu, všetko naznačuje tomu, že elektromobil ponesie modelové označenie Vision iNEXT. Technologické kuloáre navyše tvrdia, že si ho potenciálni zákazníci budú môcť zaobstarať za celkom prívetivú sumu. Cenovka by sa mala pohybovať niekde medzi 30 000 až 35 000 eur. V opačnom prípade nedokáže táto štvorkolesová novinka plnohodnotne konkurovať ľudovému elektromobilu Tesla Model 3. A o to tu predsa ide.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!

Treba mať ale na pamäti, že aj keď prebehne 9. septembra oficiálne predstavenie, stále budeme mať česť iba s nedokončeným prototypom, aby tak výrobca zistil spätnú väzbu a vďaka nej aplikoval prípadné vylepšenia. Ako píše Electrek, produkčná verzia BMW Vision iNEXT uzrie svetlo sveta až okolo roku 2021.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať