Skype bude mať čoskoro opäť nový dizajn. Príde aj o niekoľko nepotrebných funkcií

Mnohí z nás už aj stratili pojem o počte aktualizácií, ktoré určitým spôsobom vylepšovali dizajn známej aplikácie Skype.

Mnohí z nás už aj stratili pojem o počte aktualizácií, ktoré určitým spôsobom vylepšovali dizajn známej aplikácie Skype. Túto skutočnosť si uvedomuje dokonca aj samotný Microsoft, no napriek tomu sa zrejme opäť dočkáme novej aktualizácie, ktorá do aplikácie prinesie nový dizajn a odoberie z nej niekoľko nevyužívaných funkcií.

Čas vrátiť sa ku koreňom?

Cieľ prichádzajúcej aktualizácie je prostý – zjednodušiť používanie Skypu. Microsoft chce, aby mohli používatelia Skypu naplno využívať služieb, pre ktoré bol program pôvodne stvorený – bežné hovory, videohovory a skupinové hovory.

FOTO: The Verge

Mobilná verzia Skypu už naďalej nebude obsahovať funkcie, ktoré boli málo či dokonca aj minimálne využívané, zatiaľ čo desktopová verzia bude zobrazovať menu s konverzáciami, hovormi, kontaktmi a upozorneniami priamo v ľavom hornom rohu, aby si mohli používatelia nájsť to, čo potrebujú, z jediného miesta.

FOTO: The Verge

Microsoft tvrdí, že jeho hlavnou inšpiráciou pre vydanie nového dizajnu pre Skype bola spätná väzba od používateľov, ktorí jednoducho chceli program opäť taký, aký bol kedysi.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Dúfajme teda, že sa gigant bude odteraz sústrediť viac na tie funkcie, ktoré zákazníci skutočne chcú a nie na tie, ktoré sa síce nachádzajú v iných populárnych aplikáciách, no do Skype jednoducho nepatria.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať