Starship

Big Falcon Rocket: Elon Musk ukázal vesmírnu loď, ktorá nás zoberie aj na Mars

Elon Musk využil tlačové podujatie spoločnosti SpaceX, aby nám prezradil, ako vyzerá a čo všetko dokáže najnovšia verzia jeho najväčšej vesmírnej lode BFR.

Kontroverzný vizionár Elon Musk využil tlačové podujatie spoločnosti SpaceX, aby nám prezradil ako vyzerá a čo všetko dokáže najnovšia verzia jeho najväčšej vesmírnej lode. Obor známy pod označením Big Falcon Rocket poslúži na cestu okolo Mesiaca a neskôr aj na kolonizáciu planéty Mars.

Najskôr ho však musia dokončiť, pretože je ešte stále iba vo vývoji, ktorý by ich mal stáť závratných 5 miliárd amerických dolárov. Časť z nákladov hodlajú vykryť prostredníctvom peňazí od zákazníkov, ako je známy japonský miliardár.

42-ročný Yosaku Maezawa totiž zaplatil bližšie nešpecifikovanú sumu za nezabudnuteľný výlet do vesmíru, kam poletí práve na ešte stále nedokončenej BFR. A to spolu s ôsmimi renomovanými umelcami, aby tam načerpali inšpiráciu pre tvorbu obrazov, sôch či skladieb.

BFR
BFR

Vesmírna loď Big Falcon Rocket pozostáva z dvoch hlavných častí a keď ju dokončia, jej výška dosiahne takmer 120 metrov. Prvou časťou je samotný pohonný systém, tou druhou zase Big Falcon Spaceship, kde sa nachádza priestor až pre 100 pasažierov a ich batožiny.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Elon Musk tvrdí, že ak sa rozhodnú letieť na povrch červenej planéty, tak náklad môže vďaka prítomnosti výkonných raketových motorov Raptor vážiť až okolo 100 ton. Ťah tu dosahuje až 48 000 kN, pričom ťah prvého stupňa predchodcu Falcon Heavy dosahoval iba necelých 23 000 kN.

BFR
BFR
BFR
BFR
BFR
BFR
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať