Toto sú najlepšie smartfóny pre sledovanie videí na YouTube podľa Google

Najlepšie zobrazovacie schopnosti

1
youtube
Fiktívnu predstava YouTube 50. rokov brazílskej reklamnej agentúry Moma Propaganda

Spoločnosť Google predstavila YouTube Device Report -hodnotenie, resp. rebríček zariadení, ktoré vám poskytnú ten najlepší zážitok zo sledovania video obsahu na webe YouTube. V rebríčku sa pritom nenachádzajú hocaké smartfóny.

Zariadenia musia prejsť prísnym testovaním, ktoré odhalí, či si skutočne poradia s tým najnáročnejším obsahom. Asi nikoho neprekvapí, že sa v zozname nachádzajú vlajkové lode, ktorých je dovedna 18 kusov.

Tieto zariadenia si bezproblémovo poradia s HDR obsahom, 4K rozlíšením v maximálnej kvalite, videami zachytenými v 360-stupňovom zornom poli, virtuálnou realitou, vysokým snímkovaním alebo musia podporovať najnovšie štandardy kódovania.

V zozname zariadení, ktoré toto všetko zvládajú, figuruje napr. Samsung Galaxy Note 9, Huawei Mate 10 Pro, Google Pixel 2 či Nokia 8 Sirocco. Kompletný zoznam nájdete na oficiálnej stránke TU.

LG G7 ThinQ
V zozname figuruje LG G7 ThinQ s extra jasným a jemným displejom (Foto: Marek Urban)

Zoznam zariadení ale nemusí byť a ani nebude konečný. Google spolupracuje s výrobcami, ktorým pomôže s riešením problémov, ktoré sa týkajú prehrávania videí na YouTube.

Ak chcú výrobcovia pre svoje zariadenie získať certifikáciu YouTube Signature Device, stačí osloviť Google aj prostredníctvom tohto formulára. Experti zariadenie otestujú a poprípade pomôžu výrobcovi s optimalizáciou.

Ten najlepší zážitok z YouTube tak nakoniec poskytne viac zariadení, ako len úvodných 18. Teda, pokiaľ prejdú certifikáciou. V zozname napr. nevidíme smartfóny Huawei P20 Pro alebo Xiaomi Mi Mix 2S, ktoré na to potenciál určite majú.