FOTO: TNW

Je známym a aj smutným faktom, že platforma Steam Machine od Valve má trošku problémy, čo sa týka prerazenia medzi ľudí. Práve to sa však má čoskoro zmeniť, keďže spoločnosť má údajne hneď niekoľko spôsobov, ako jej platformu čo najviac pretlačiť medzi ľudí.

Na jeden z týchto spôsobov už poukázal dokonca aj používatel sociálnej siete Reddit. Po menšom prieskume totiž zistil, že grafické rozhranie Steamu po novom obsahuje sekciu, ktorá bez menších tajomstiev priamo odkazuje na „podozrivú“ Steam Play funkciu. Táto funkcia vraj bude schopná používať nástroje kompatibility, vďaka čomu si budeme môcť na tejto platforme zahrať aj hry, ktoré „boli navrhnuté pre iné operačné systémy“. V skratke, Steam OS bude zrejme obsahovať určitý druh emulácie.

Podporované budú len vybrané tituly

Ďalšou, avšak teraz smutnejšou správou je aj zistenie, že si na novom systéme zrejme nezahráme každú jednu hru, ale len „vybrané tituly“. Pokiaľ si teda chceš zahrať hru, ktorá nie je podporovaná, budeš si musieť túto možnosť zapnúť v nastaveniach Steam Play. Akonáhle tak urobíš, systém ťa varuje správou, že jeho nástroje môžu zapríčiniť zlyhanie programu alebo dokonca neuloženie tvojho postupu v danej hre.

TIP REDAKCIE
Takto funguje Your Phone, aplikácia, ktorá prepojí Windows 10 PC so smartfónom

Zatiaľ, žiaľ, nie je jasné, kedy a či vôbec sa tejto funkcie dočkáme, keďže sa Valve zatiaľ podelil len s informáciou, že na Steam OS usilovne pracuje.