Americká fabrika Tesly

Tesla vraj využíva svoju fabriku na obchod s drogami, tvrdí bývalý zamestnanec

Tesla má na krku ďalšie problémy. Tie však tentokrát nesúvisia s jej portfóliom a ani s výrobným procesom, ale s jedným z jej bývalých zamestnancov.

Americká Tesla má na krku ďalšie problémy. Tie však tentokrát nesúvisia s jej portfóliom a ani s výrobným procesom, ale s jedným z jej bývalých zamestnancov. Karl Hansen tvrdí dokonca aj to, že automobilka môže v jednej zo svojich fabrík obchodovať so zakázanými látkami.

A aby celému svetu dokázal, že to myslí smrteľne vážne, tak vyplnil dokumenty, ktoré sú určené pre takzvaných whistleblowerov. Inými slovami pre ľudí, ktorí vedia niečo naozaj veľké, no boja sa o svoju rodinu, svoje zdravie alebo dokonca aj o svoj život.

Keď má niekto dôkaz, že nejaká firma zatají krádež čistého materiálu v hodnote 37 miliónov dolárov, sleduje smartfóny zamestnancov alebo že sa zapája do nelegálnej činnosti s drogami, tak sa nie je ani čomu čudovať. Whistleblower Karl Hansen toto všetko tvrdí o spoločnosti Tesla. Zatiaľ to však žiadnym spôsobom nedokázal.

Z radov výrobcu moderných elektromobilov bol vyhodený v polovici júla, a to kvôli tomu, že upozorňoval na vyššie spomínané problémy. Išlo vraj o akúsi formu odplaty za to, že sa staral o veci, ktoré ho nemuseli vôbec zaujímať. Preto sa rozhodol konať tak, ako koná.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Hackli populárnu stránku s titulkami, ktorú navštevujú tisíce Slovákov. Unikli milióny hesiel!

Tesla, samozrejme, jeho tvrdenia popiera. Zaujímavé ale je, že nie je všetky. Na tie neisté odporúča aplikovať vyšetrovacie kroky, aby tak dokázala svoju nevinu.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať