RED Hydrogen One dostal zelenú: Unikátny smartfón mieri na pulty obchodov!

Avizovaný mobilný telefón z dielne spoločnosti RED bude predsa len realitou. Teda aspoň v Spojených štátoch amerických, kde Hydrogen One nadobudol zelenú.

Avizovaný mobilný telefón z dielne výrobcu prvotriednych kamier pre profesionálov bude predsa len realitou. Teda aspoň v Spojených štátoch amerických, kde RED Hydrogen One nadobudol zelenú. Počas uplynulých dní totiž prešiel cez prísny certifikačný proces FCC.

Pokiaľ by sa tak nestalo, bez príslušného certifikátu, ktorý spoločnosť RED vďaka tomu nadobudla, nemôžu spustiť oficiálny predaj tejto nekonvenčnej novinky.

Smartfón RED Hydrogen One bol predstavený približne pred jedným rokom, kedy zaujal obrovskú pozornosť médií aj širokej verejnosti. A to vďaka tomu, že dostal do svojej hardvérovej výbavy niečo, čo konkurenčné kúsky zatiaľ neponúkajú. Používateľ má k dispozícii ako unikátne prevedený modulárny systém k hlavnému fotoaparátu, tak aj takzvaný holografický displej, aby tak videl trojrozmerný obraz i bez špeciálnych 3D okuliarov na hlave.

Čo sa týka iných oblastí hardvérovej výbavy, vyššie spomínaná certifikácia novinky odhalila až 4 510 mAh akumulátor vrátane priestoru pre dve SIM karty. Uhlopriečka zobrazovacieho panelu dosahuje 5,7 palca a ak niekoho zaujíma kompatibilita s profi kamerami z portfólia výrobcu, server GSMArena spomína model Scarlet, EPIC aj Weapon.

Hliník aj titán

RED Hydrogen One pozostáva z rozdielnych materiálov. Zákazníci dostanú na výber až z dvoch verzií s dvomi rôznymi konštrukciami. Jeden vyrobia z hliníku, ten druhý pre zmenu z citeľne drahšieho a zároveň i kvalitnejšieho titánu. Už ukončené predbežné objednávky zahŕňali model za 1 195 a model až za 1 595 amerických dolárov.

Finálne cenovky sa ale dozvieme až počas nadchádzajúcich dní, píše The Verge. Ak pôjde všetko podľa plánov, predaj začne v auguste.