Analytik varuje: Úspech iPhone X je dvojsečná zbraň, 2019 aj 2020 môžu byť pre Apple výrazne slabšie!

Apple minulý rok predstavil skutočne úspešné zariadenie. iPhone X sa totiž predáva ako horúce rožky ešte aj 10 mesiacov po jeho predstavení.

Apple minulý rok predstavil skutočne úspešné zariadenie. iPhone X sa totiž predáva ako horúce rožky ešte aj 10 mesiacov po jeho predstavení. Podľa analytika Pierra Ferragu z New Street Research to však môže byť dvojsečná zbraň.

V roku 2019 očakávame sklamanie,“ šokoval moderátora v rozhovore s CNBC. Apple podľa jeho slov nemá pomôcť ani predstavenie lacnejšieho 6,1-palcového iPhonu s LCD displejom.

Ferragu predpokladá, že príjem Apple v roku 2019 dosiahne len 90 % toho, čo mu predpovedajú analytici z Wall Street. Ako nás už história naučila, keď predaje iPhonov nedosiahnu takú hodnotu akú by mali, padá aj cena akcií. To by pre Apple mohlo znamenať, že by opäť prišiel o hodnotu vo výške 1 bilióna dolárov.

iPhone X bol a stále je veľmi, veľmi úspešným zariadením. Je až tak úspešný, že sa to môže odraziť na nižších predajných číslach ďalších modelov,“ informoval.

TIP REDAKCIE
Schyľuje sa k obrovskému obchodu: Známy výrobca smartfónov môže po 20 rokoch skončiť!

Tento rok až 65 miliónov iPhone X

Analytik predpovedá, že Apple tento rok spolu predá 65 miliónov iPhone X30 miliónov iPhone 8 Plus. Tieto čísla sú síce obrovské, no nie rekordné. V roku 2015 sa totiž predalo až 69 miliónov kusov iPhone 6 Plus, zariadenia, ktoré taktiež prinieslo jednu z najväčších zmien. Ferragu to pripisuje faktu, že majitelia nových iPhonov si zariadenia nechávajú dlhšie, čím sa predlžuje cyklus obnovy.

Apple má budúci mesiac predstaviť hneď tri nové modely iPhonov, vrátane 5,8“ iPhone X (nástupca), 6,5“ iPhone Xs Plus6,1“ iPhone 9. Posledný spomenutý má byť najlacnejším iPhonom z trojice, namiesto OLED displeja totiž poskytne len LCD panel. Všetky tri zariadenia bude poháňať nový procesor Apple A12 a disponovať budú TrueDepth fotoaparátom či Face ID.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať