Xiaomi Mi Mix 3 s výsuvnou selfie kamerou? Pravdepodobne áno

Bude mať Xiaomi Mi MIX 3 vyskakovací fotoaparát?

0
xiaomi mi mix 3
Odvážny koncept novinky od Xiaomi

Ak by sme mali vybrať skutočne impozantný model zo širokého portfólia Xiaomi, určite by sme siahli po vlajkovej lodi Xiaomi Mi Mix 2s. Výkonný kváder vyhotovený z prémiových materiálov nastolil svojou prvou generáciou „bezrámikový“ trend. 

Xiaomi Mi Mix 2s predstavuje aktuálnu generáciu, mierne vylepšenie skoršieho modelu Mi Mix 2. Tá pravá medzigeneračná obmena nás čaká niekedy v septembri tohto roka. Podľa prvých informácií Xiaomi posunie pomer obrazovky voči telu zariadenia ešte ďalej.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi MIX 3 na prvej živej FOTO: Novinka nebude mať takmer žiadne rámiky

Až tak, že bude musieť prednú kameru ukryť do konštrukcie zariadenia. Naznačuje to propagačný obrázok, ktorý zobrazuje siluetu zariadenia, približné obdobie predstavenia a značku Mi. Celý názov zariadenia ale v grafike nefiguruje.

Xiaomi mi mix 3

Tvar siluety však zodpovedá zariadeniam z línie Mi Mix. Okrem toho, Xiaomi sa na čo najlepší pomer obrazovky voči telu sústreďuje hlavne pri tomto modelovom rade. Ak sa pozrieme do minulosti, v septembri bola predstavená aj predošlá generácia Mi Mix 2. Prvá generácia taktiež približne v rovnakom období, v októbri.

Xiaomi sa musí prikloniť k netradičnej výsuvnej konštrukcii, pokiaľ chce skutočne docieliť čo najvyšší pomer obrazovky voči telu. V súčasnosti lepšie riešenie jednoducho neexistuje. Svoje o tom vedia smartfóny Vivo NEX a Oppo Find X, ktoré na konkurenciu nečakali a nevyskúšanú inováciu rovno predviedli celému svetu.

Ako vlastne takýto výsuvný mechanizmus funguje v praxi môžete vidieť na animácii a snímkach v minulom článku.