Oppo find X

Oppo Find X prichádza s jedinečnou konštrukciou a OLED displejom bez zárezu!

Oppo Find X je novou vlajkovou loďou z Činy, ktorá prichádza s rekordným pomerom obrazovky voči telu a trojicou fotoaparátov, ku ktorým sa dostanete vďaka automatickému vysúvaciemu mechanizmu.

Oppo Find X je novou vlajkovou loďou z Číny, ktorá prichádza s rekordným pomerom obrazovky voči telu a trojicou fotoaparátov, ku ktorým sa dostanete vďaka automatickému vysúvaciemu mechanizmu.

Oppo Find X je po Vivo NEX ďalším smartfónom, ktorý nečaká na inovácie veľkých konkurentov. Jeho obrazovka zaberá 92,25 % prednej strany, čím prekonáva spomenuté Vivo a tiež napr. Sharp Aquos S3. Pôvodné správy hovorili o ešte väčšom pomere obrazovky voči telu, no aj tak ide o rekordnú hodnotu.

Displej zariadenia nemá žiadny zárez a jeho strany sú dokonca zahnuté v štýle Galaxy S9+. Obrazovka je inak vyrobená OLED technológiou, poskytuje dostatočné FHD+ rozlíšenie a má uhlopriečku 6,4 palca.

oppo find X
The Verge

Ďalším unikátom je automatický vysúvací mechanizmus, ktorý ukrýva prednú 25 Mpx selfie kameru s 3D technológiou pre rozpoznávanie tváre a dvojicu primárnych obrazových snímačov s 20 Mpx a 16 Mpx rozlíšeniami.

Po uzamknutej obrazovke stačí potiahnuť prstom smerom hore, segment s kamerami sa okamžite vysunie (0,5 sec. podľa výrobcu) a rozpozná tvár vlastníka. Skutočný prínos netradičného riešenia však overí až užívateľská prax.

oppo find x
The Verge

Vzhľadom na konštrukciu je tiež otázna zatiaľ neuvádzaná odolnosť voči vlhkosti a prachu. „Výmena“ za vyrazený displej sa však zatiaľ javí ako dobrý obchod.

Oppo Find X

Oppo Find X je vlajkovou loďou bez kompromisov, čiže pod kapotou bije Snapdragon 845 spolu s 8 GB operačnou pamäťou a 128 alebo 256 GB interným úložiskom. Akceptovať sa dá aj 3730 mAh batéria, ktorá prichádza s dvornou technológiou pre rýchle nabíjanie výrobcu, známou ako VOOC.

Do zariadenia sa vmestia dve SIM karty, pričom si jedna z nich poradí s LTE pásmami celého sveta. Výrobca prekryl OS Android vo verzii 8.1 Oreo vlastným užívateľským prostredím Color OS (pripomína iOS).

oppo find x
Amelia Holowaty Krales / The Verge

Čo je zaujímavé, Oppo Find X nemá žiadny snímač odtlačkov prstov. Vlajková loď bez tejto technológie sa len tak nevidí. Tento spôsob autentifikácie je veľmi obľúbený a istotne bude niektorým prípadným záujemcom chýbať.

Na druhú stranu, pokiaľ bude rozpoznávanie tváre fungovať skutočne spoľahlivo, snímač ľahko zastúpi. Okrem toho, absencia snímača prispela k dizajnu. Zadnú stranu neruší žiadny okrúhly segment pre snímanie. Vďaka mechanizmu sú ukryté aj fotoaparáty.

Chrbát smartfónu tak neobsahuje nič, okrem loga výrobcu, prémiového prekrytia zo skla a decentnej farebnej povrchovej úpravy.

oppo find x
Amelia Holowaty Krales / The Verge

Ak nad exotickým kusom technológie mávate rukou, pretože sa táto značka v našich končinách neangažuje, čoskoro to bude inak. Výrobca sa nechal počuť, že Oppo Find X bude ich prvým smartfónom, ktorý dorazí na americký a európsky trh. O presnejšej cene zatiaľ slovo nepadlo a radšej si na ňu počkáme. Odhady sa rôznia.

Oppo Find X bude širokej verejnosti predstavený dnes večer o 20:45 v parížskom palácovom komplexe Louvre, čo môžete sledovať naživo aj na oficiálnej FB stránke výrobcu.

Exkluzívny prístup k zariadeniu dostal server The Verge, ktorý už stihol zhotoviť podrobné fotografie. Všetky nájdete na ich stránke TU.